Albania zdrowie

Przyjeżdżających do Albanii nie obowiązują żadne szczepienia ochronne.‭ ‬Zaleca się natomiast zaszczepić się dla własnego bezpieczeństwa na wirusowe zapalenie wątroby A i B,‭ ‬błonice,‭ ‬tężec,‭ ‬polio,‭ ‬dur brzuszny i wściekliznę.‭ ‬Wybierając się do Albanii warto sprawdzić na stronach Ministerstwa Zdrowia,‭ ‬jakie szczepienia są aktualnie zalecane.

Zgodnie z porozumieniem polskiego i albańskiego Ministerstwa Zdrowia,‭ ‬Polacy mają zapewnioną opiekę medyczną w przypadku nagłych zachorowań lub wypadków.‭ ‬Albania jest jednak ubogim krajem,‭ ‬dlatego powszechnie brakuje materiałów opatrunkowych,‭ ‬strzykawek i igieł,‭ ‬antybiotyków i innych leków.‭ ‬W większych miastach sytuacja jest lepsza.

Prywatne kliniki w Tiranie i większych miastach są lepiej zaopatrzone ale płatne,‭ ‬koszt wizyty wynosi ok.‭ ‬40‭ ‬EURO.‭ ‬Nie maja one jednak możliwości hospitalizacji.
Powinniśmy zaopatrzyć naszą podróżną apteczkę w leki przeciwbólowe,‭ ‬przeciwgorączkowe,‭ ‬przeciw biegunce,‭ ‬maści na stłuczenia oraz opatrunki.
Pamiętajmy o myciu wszystkich świeżych warzyw i owoców.‭ ‬Żywność najczęściej odpowiada wymogom związanym z higieną.‭ ‬Zaleca się picie tylko wody butelkowanej,‭ ‬dla uniknięcia problemów z żołądkiem,‭ ‬ale woda z kranu nie jest niebezpieczna.

Warto zaopatrzyć się w obuwie z mocną podeszwą,‭ ‬które ochroni nas przed odłamkami szkła na plaży i kłującymi jeżowcami w morzu.‭
Miejscowe apteki są przeważnie zamykane w godzinach od‭ ‬12‭ ‬00‭ ‬do‭ ‬16‭ ‬00.

Albania - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Albania

Galeria
Albania
Hotele
Albania

Kuchnia
Albania

Albania
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Albania Pogoda
Albania
Albania
Poradnik
Albania
Warto
zobaczyć
Albania
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Indonezja Ceny i zakupy Turcja ceny i zakupy Chiny Ceny i zakupy Austria ceny i zakupy Meksyk ceny i zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.