Litwa Palanga

[Not a valid template]Palanga to nadmorski kurort w zachodniej Litwie na brzegu Morza Bałtyckiego . Ludność miasta nie przekracza osiemnastu tysięcy mieszkańców, co sprawia, że sama miejscowość przyciąga turystów pragnących zaznać odrobiny spokoju.

Palanga znajduje się w okręgu kłajpedzkim, zaś jej historyczna przynależność każe wskazać Żmudź jako region macierzysty. Palanga jest bodaj najsłynniejszą letniskową miejscowością wypoczynkową na Litwie.

Turyści mogą zaczerpnąć nie tylko zdrowego, morskiego powietrza, ale również wylegiwać się na plaży, która liczy łącznie osiemnaście kilometrów długości i ponad trzysta metrów szerokości). Oficjalnie Palanga posiada status gminy miejskiej i obejmuje takie miejscowości jak Šventoji, Nemirseta, Būtingė.

W sezonie letnim Palangę odwiedza wielu turystów. W mieście znajdują się dziesiątki restauracji, barów i inne formy rozrywki. W Palandze funkcjonuje również Muzeum Bursztynu, które jest otwarte dla zwiedzających przez cały rok podobnie jak rozległe ogrody botaniczne, które rozciągają się w niedalekiej odległości od muzeum.

Niezwykle ciekawym miejscem dla zwiedzających może okazać się również stary cmentarz, w którym znajdują się groby z XIX i XX wieku. Kolejna atrakcja miasta to ogród rzeźb; W Ogrodzie Rzeźby, można znaleźć 28 współczesnych rzeźb sztuki wykonanych przez artystów z Armenii, Estonii, Łotwy, Litwy i Ukrainy.

W Palandze znajduje się również jedna z najstarszych aptek działających na Litwie. Została założona w połowie XIX wiek i funkcjonuje po dziś dzień. Położenie Palangi jest bardzo korzystne; może stanowić ona zarówno punkt wypadowy do dalszych wycieczek po kraju jak i również miejsce docelowe. Niewątpliwie jest to gratka dla każdego miłośnika wylegiwania się na plaży.

Litwa - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Litwa

Galeria
Litwa
Hotele
Litwa

Kuchnia
Litwa

Litwa
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Litwa Pogoda
Litwa
Litwa
Poradnik
Litwa
Warto
zobaczyć
Litwa
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Kaunas pogoda Klaipeda pogoda Šiauliai pogoda Wilno pogoda Litwa Pogoda

Jedna odpowiedź na „Litwa Palanga

  1. Pingback: Ogrzewanie - Branża Grzewcza - Kolektory Słoneczne » Państwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *