Litwa Pogoda

Średnie miesięczne temperatury w Litwie (°C)
miesiąc Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Litwa - temperatura w dzień -1 2 5 11 17 21 22 21 17 12 6 2
Litwa - temperatura w nocy - - - - - - - - - - - -
Litwa - temperatura wody - - - - - - - - - - - -
Litwa - godzin słonecznych 1h 2h 4h 6h 8h 9h 8h 7h 5h 3h 1h 1h

Pogoda Litwa - Aktualna prognoza pogody dla regionu Wilno

Ostatnia aktualizacja pogody: 01.01.1970 @ 00:00
Następna aktualizacja pogody: 01.01.1970 @ 00:00
Wybierz region

Dane pogodowe zostały dostarczone przez Norwegian Meteorological Institute i NRK.
Dane zostały pobrane z serwisu yr.no


Klimat w Litwie

Litwa jest państwem usytuowanym w środkowej części Europy. W związku z tym klimat jest bardzo zbliżony do klimatu panującego w Polsce. Temperatury są rzecz jasna zależne od pory roku.

Najwyższe temperatury odnotowujemy lipcu. Z reguły wahają się pomiędzy 20-30 stopniami. Zimy nie są nazbyt srogie- średnie temperatury nie są niższe niż 0 do -7 stopni Celsjusza. Jest to spowodowane bliskością morza, które łagodzi klimat. Pogoda w szczególności w okresie letnim jest bardzo zmienna. Możemy to odczuć zarówno w głębi kraju jak i przy samym morzu. Niekiedy możemy odczuwać bardzo duże skoki ciśnienia.

Temperatury latem mogą dochodzić nawet 35 stopni Celsjusza, zaś zimy mogą być bardzo chłodne z nagłymi atakami porywistego wiatru. Litwa przez mniejszą część roku, około 2 i pół miesiącu znajduje się w strefie oddziaływania zimnego powietrza arktycznego.

Jeśli chodzi o opady atmosferyczne to średnia roczna skala waha się zazwyczaj pomiędzy 600-750 mm. Zachód i północ są najbardziej narażone na opady atmosferyczne, zaś centrum kraju pozostaje prawie wolne. Zatem, jeśli chcemy zdecydować się na odwiedzenie tego pięknego rejonu Europy powinniśmy wybrać datę pomiędzy majem i październikiem.

Wtedy bowiem temperatury są unormowane i możemy spodziewać się najdogodniejszych warunków do zwiedzania i odpoczynku. Jeśli zdecydujemy się na wcześniejszy wyjazd możemy być narażeni na opady śniegu. Na Litwie nawet w kwietniu możemy uświadczyć zalegające pokłady warstwy śniegowej.

Październik zaś jest już początkiem zimy; jesteśmy narażeni na duże opady oraz silne i porywiste wiatry. Litwa w swym klimacie bardzo przypomina Polskę, więc powinniśmy wiedzieć czego możemy się spodziewać i jaki termin jest najodpowiedniejszy na podróż.

Litwa - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Litwa

Galeria
Litwa
Hotele
Litwa

Kuchnia
Litwa

Litwa
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Litwa Pogoda
Litwa
Litwa
Poradnik
Litwa
Warto
zobaczyć
Litwa
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Litwa Ceny i zakupy Malediwy Kultura Hiszpania Kultura Litwa Pogoda Litwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *