Litwa Poradnik turysty

Zanim zdecydujemy się na podróż na Litwę powinniśmy poczynić kilka kroków, które pozwolą nam na swobodne zwiedzanie i nie zaprzątanie sobie głowy zbędnymi szczegółami. Pierwszym z nich jest wymiana waluty polskiej na walutę litewską.

Jeden lit czyli 100 centów jest warty około 1, 20 zł- oczywiście wartość jest przybliżona, gdyż kurs waluty zmienia się w czasie. Powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednią kwotę z uwzględnieniem ceny za noclegi na miejscu oraz bieżące wydatki. Nocleg w średniej klasy hotelu wynosi od kilkudziesięciu do nawet 120 litów.

Jedzenie jest dostępne w podobnych przedziałach cenowych jak w Polsce. Zanim wybierzemy się na Litwę powinniśmy określić charakter naszego wyjazdu. Możemy osiąść w jednym punkcie, który stanie się naszym miejscem wypadowym. Możemy też pokusić się o wycieczkę objazdową, która jest o wiele ciekawsza, jednakże znacznie stresująca gdyż wymaga załatwienia kilku baz noclegowych.

Na Litwie urzędowym językiem pozostaje język litewski. Niemniej jednak możemy porozumieć się również w języku rosyjskim, a w niektórych regionach nawet w języku polskim. W związku z tym wypadałoby posiadać podstawową znajomość języka regionu.

Litwa - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Litwa

Galeria
Litwa
Hotele
Litwa

Kuchnia
Litwa

Litwa
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Litwa Pogoda
Litwa
Litwa
Poradnik
Litwa
Warto
zobaczyć
Litwa
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Singapur galeria Malediwy Galeria Kenia Galeria Dominikana galeria Tajlandia galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *