Maroko Agadir

[Not a valid template]Agadir jest miejscem wyjątkowym; bardzo często wybierają go zagraniczni turyści, którzy nie chcą wędrować w głąb Afryki i zależy im na spędzeniu wakacji w kurorcie, który oferuje nie tylko słońce i plaże, ale przede wszystkim masę ciekawych miejsc i zabytków. Agadir jest miastem portowym, które jest usytuowane na północy kraju. Głównym źródłem zarobkowania mieszkańców jest niewątpliwie branża turystyczna jak i również handel rybami i owocami morza, których w wodach morza Śródziemnego pod dostatkiem.

Historia miasta sięga XV wieku, kiedy to zostało założone przez osadników portugalskich. Miasto przez dłuższy czas nie rozwijało się i pozostawało wolną kolonią. W XVI wieku miasto zostało zajęte przez dynastię Sadystów, która doprowadziła do nagłego wzrostu znaczenia portu i wyniosła je ponad inne miasta regionu. Oczywiście, nie należy zapominać, iż Agadir nigdy nie zyskał wielkiej sławy i nie urósł do rangi największego portu Maroka.

XX wiek jest niezbyt przyjemnym okresem dla miejscowości; o ile jego pierwsza połowa przebiegła bez większych otarć i nieporozumień o tyle w latach sześćdziesiątych nastąpił nagły kryzys spowodowany wielkim trzęsieniem ziemi, które nawiedziło tamtejsze rejony. Śmierć poniosło kilkadziesiąt tysięcy osób, a gospodarka miasta została niemalże doszczętnie zniszczona i zrujnowana.

[Not a valid template]Obecnie miasto jest znane z międzynarodowego portu lotniczego- największego i najlepiej zorganizowanego portu na terenie całego Maroka. Turyści bardzo często wybierają ten region, gdyż jest niezwykle atrakcyjne pod niemal każdym względem.

Monako - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Monako

Galeria
Monako
Hotele
Monako

Kuchnia
Monako

Monako
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Monako Pogoda
Monako
Monako
Poradnik
Monako
Warto
zobaczyć
Monako
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Maroko pogoda Maroko Marakesz Maroko Agadir Maroko Fez Maroko Tanger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *