Maroko Marakesz

[Not a valid template]Marrakesz to jedna z większych aglomeracji marokańskich, która pod względem liczby ludności zajmuje czwartą pozycję. Miasto jest usytuowane w południowej części kraju i przyciąga rok rocznie sporą rzeszę turystów. Powszechnie jest uznawane za stolicę południowego regionu.

Miasto zostało założone w XI wieku i niemalże od samego początku uzyskało status krajowego centrum polityczno-religijnego. Na przełomie XII i XIII wieku Marrakesz pełnił funkcję stolicy i był skarbcem państwowym. Niestety, kolejne stulecia przyniosły sporo spięć i osłabienie wewnętrznej struktury aglomeracji. Już nigdy nie powróciło ono do pierwotnego blasku i poczynając od XVIII wieku miasto traciło na znaczeniu na rzecz Fezu, który po dziś dzień pozostaje głównym centrum kulturalnym zachodniego świata.

Pomimo utraty swojej administracyjnej pozycji, Marrakesz wciąż cieszy się wielką popularnością i zainteresowaniem ze strony turystów zagranicznych. Przyczyną tego stanu rzeczy jest niewątpliwie wartość historyczna miasta oraz jego wkład w rozwój kultury północnoafrykańskiej.

Pozostałością po wcześniejszym, ekspansywnym charakterze metropolii pozostaje przede wszystkim Meczet i medresa Alego ibn Jusufa, które są jednym z najstarszych kompleksów religijnych na terenie Maroka. Budowle pochodzą z XII wieku i zachowały się do naszych czasów w doskonałym stanie. Miasto jest dobrze przygotowane na przyjęcie turystów; funkcjonują w nim liczne targi oraz miejsca przyciągające tłumy turystów. Na obrzeżach miasta znajduje się również duży port lotniczy obsługujący loty krajowe i międzynarodowe.

Maroko - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Maroko

Galeria
Maroko
Hotele
Maroko

Kuchnia
Maroko

Maroko
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Maroko Pogoda
Maroko
Maroko
Poradnik
Maroko
Warto
zobaczyć
Maroko
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Litwa Poradnik turysty Maroko zdrowie Egipt zdrowie Rumunia poradnik turysty Mauritius poradnik turysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *