Austria Stubaital

[Not a valid template]Alpejska Dolina Stuibatal leży w austriackiej części Tyrolu, około 40 km na południowy zachód od Insbrucku, który warto odwiedzić wybierając się do tego regionu.
Najstarsze ślady osadnictwa w Insbrucku pochodzą jeszcze z epoki kamienia, kiedy niewielki grupy ludzi zamieszkiwały okoliczne jaskinie. W IV wieku Rzymianie założyli tutaj centrum wojskowe Veldidena (dzisiaj dzielnica Wilten).

W 1546 r. władzę objął w Tyrolu Ferdynand II, arcyksiąże Austrii, budowniczy zamku Schloss Ambras. Arcyksiążę umieścił w swojej siedzibie wspaniałą kolekcję renesansowych dzieł sztuki, które w większości zostały przeniesione do Wiednia. W 1655 r. Habsburgowie wznieśli najstarszy na północ od Alp budynek opery.
Stuibatal jest znanym ośrodkiem narciarstwa i innych sportów zimowych, teren narciarski, położony w pobliżu lodowca, rozciąga się na przestrzeni 12 ha. Stubaier Gletscher, położony na lodowcu, z 110 km tras narciarskich na wysokości od 1 750 do 3 200 m n.p.m. Najdłuższa trasa Fernau Mauer (4 km) ma 700 m różnicy poziomów pomiędzy początkiem zjazdu a końcem. Natomiast Schutt ma już różnicę poziomów 1190 m. Na trasie od Wisbi do Rennstrecke odbywają się wyścigi narciarskie.

Pozostałe 3 ośrodki – Schlick, Serles i Elfer posiadają od 18 do 7 km tras narciarskich obsługiwanych przez wyciągi orczykowe, krzesełkowe i kolejki linowe. Zjazdy uatrakcyjniają wspaniałe widoki. Schlick posiada naturalne trasy z pewnym śniegiem, natomiast w Serles i Elfer możemy liczyć na naśnieżanie armatkami.

[Not a valid template]Początkującym można polecić trasy w okolicach Neustif, Elferspitze i w Schlick. W Neustif szkoła narciarska posiada 120 instruktorów, niewiele mniej szkoły w Fulpmes, Mieders, Telfes i Krössbach. Idealne trasy dla średniozaawansowanych znajdują się na terenie ośrodka Serles. Dla zaawansowanych przeznaczone są tereny z muldami i głębokim śniegiem, bardzo trudne rynny i cyrki lodowe.

Na lodowcu znajduje się Intersportshop, gdzie znajdziemy wszystkie potrzebne informacje aby dobrać odpowiedni sprzęt i wyposażenie – możemy je kupić lub wypożyczyć. Atrakcje czekają także dla miłośników snowboardu, paralotniarstwa, saneczkarzy (11 świetnie przygotowanych torów) czy zwolenników pieszych wycieczek. Na tych ostatnich czekają trasy wokół Fulpmes.

Znajdziemy naturalne i sztuczne lodowiska z możliwością grania w kręgle na lodzie, kryte korty do tenisa i squasha, baseny, sauny, solaria i salony masażu. Organizowane są także kuligi po najpiękniejszych trasach widokowych, turyści mogą także samodzielnie wypożyczyć sanie lub konie do jazdy wierzchem.

Austria - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Austria

Galeria
Austria
Hotele
Austria

Kuchnia
Austria

Austria
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Austria Pogoda
Austria
Austria
Poradnik
Austria
Warto
zobaczyć
Austria
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Egipt kuchnia Rosja kuchnia Polska kuchnia Chorwacja kuchnia Meksyk kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *