Austria Filzmoos

[Not a valid template]Miasteczko leży u podnóża Masywu Dachstein, w otoczeniu sięgających nieba szczytów Dachstein i Bischofmütze.

Okolica była zasiedlona już w czasach rzymskich, Filzmoos znajdowało się wówczas przy szlaku handlowym, wzdłuż którego rzymscy kupcy przewozili wino i inne towary luksusowe na teren Barbaricum, ciągnący się na północ od Alp. W średniowieczu dzięki hojnym nakładom ówczesnych właścicieli, biskupów Salzburga, zmieniło się w bogaty ośrodek górniczy.

Natomiast centrum turystycznym i pielgrzymkowym stało się już w XVI w. dzięki słynnemu miejscu kultu Małego Jezusa z Filzmoos (Jesus Kindl). Warto zwiedzić Kościół pielgrzymkowy z 1500 r., Muzeum Wiejskie Oberhof, Lodowiec Dachstein, na który prowadzi wiele malowniczych tras, wraz z największą na świecie doliną lodowcową Eisriesen welt w Werfen.

W Werfen znajduje się także zamek Hohenwerfen, wybudowany w czasach pierwszej krucjaty do Ziemi Świętej. Szeroko znany z hodowli i tresury sokołów, wykorzystywanych do polowań.
Filzmoos posiada 50 km znakomicie przygotowanych tras narciarskich i biegowych. Na wysokości 1600 m n.p.m. mamy gwarancję dobrego śniegu. Infrastruktura została świetnie przygotowana na przyjęcie turystów, znajdziemy tutaj świetne hotele, restauracje i gospody serwujące przysmaki kuchni tyrolskiej, znakomicie smakujące po dniu spędzonym na stoku. Możemy także zakwaterować się w jednej z tradycyjnych, bardzo przytulnych drewnianych chat. Dużym plusem miejscowości jest brak licznych rzesz turystów i kolejek do wyciągów.

Oprócz narciarstwa można uprawiać inne sporty zimowe, latem przemierzać malownicze szlaki piesze przebiegające wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów.
Filzmoos nadaje się zarówno do spędzania czasu w zimie jak i w lecie, zorganizowano znakomite warunki zarówno dla snowboardzistów, kolarzy górskich czy miłośników jazdy konnej. Liczne atrakcje i udogodnienia przygotowano dla rodzin z dziećmi. W pobliżu znajduje się także duże centrum narciarskie Salzburger Sportwelt.

Co roku w Filzmoos organizowany jest Międzynarodowy Tydzień Balonów. Zawody odbyły się po raz pierwszy w 1979 r., w styczniu i w tym miesiącu rozgrywane są do tej pory. Szybko wpisały się w austriacką tradycję i zyskały miano rywalizacji międzynarodowej. Co roku w małej alpejskiej miejscowości pojawiają się zawodnicy z całego świata i liczni widzowie, podziwiający kolorowe balony wznoszące się w zimowej scenerii na tle potężnych szczytów i błękitnego nieba.

Austria - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Austria

Galeria
Austria
Hotele
Austria

Kuchnia
Austria

Austria
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Austria Pogoda
Austria
Austria
Poradnik
Austria
Warto
zobaczyć
Austria
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Egipt kuchnia Rosja kuchnia Polska kuchnia Chorwacja kuchnia Meksyk kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *