Austria Saalbach Hinterglemm

[Not a valid template]Saalbach Hinterglemm leży w dolinie Gelmmtal, otoczonej przez potężne szczyty Spielerghorn (2 044 m n.p.m.), Hochkogel (2 249 m n.p.m.) i Schattberg (2 097 m n.p.m.) należące do Alp Kitzbuhelskich.. Najbliższym miastem jest oddalony o około 20 km Zell am See.

Pierwsze wzmianki źródłowe o miejscowości pochodzą z 1222 r., w tym czasie było to centrum gospodarcze dla otaczających ziem. Miejscowy kościół stanął w 1410 r., do dzisiaj mieści się tutaj rzymsko – katolicka parafia, chociaż znajdziemy także protestantów i ludność prawosławną.

Miejscowość znana jest przede wszystkim jako ośrodek sportów zimowych, poza narciarstwem zjazdowym, można tutaj uprawiać carying, telemarking, freestyle, cross – country, snow tubing czy nawet łucznicto.
Dla miłośników pieszych wędrówek przygotowano 120 km odśnieżonych szlaków, po których możemy wędrować z przewodnikiem a także w nocy, przy świetle pochodni. Znajdziemy tutaj naturalne i sztuczne lodowiska, tory saneczkowe, oznaczone trasy turystyczne i 12 km tras biegowych dla łyżwiarzy. W Leogang znajduje się tor saneczkowy i nieutwardzone trasy dla amatorów jazdy w głębokim śniegu.

W 1991 r. w Saalbach Hinterglemm odbyły się Alpejskie Mistrzostwa Świta w Narciarstwie, także dzisiaj region jest miejscem treningu wielkich gwiazd Pucharu Świta. Tym niemniej panują znakomite warunki dla początkujących narciarzy z ogromnym wyborem znakomitych szkół.

Funkcjonują trzy ośrodki narciarskie – Saalfelden, Saalbach – Hinterglemm – Leogang i Leogang. Pierwszy posiada ponad 200 km oznaczonych tras dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Działają 24 wyciągi orczykowe, 16 krzesełkowych i 15 linowych z dużymi wagonami. Najdłuższa trasa prowadzi z Schattberg – Ost do Jausen a najwyżej położona znajduje się na wysokości 1 914 m n.p.m.
Ośrodek narciarski Saalfelden posiada 13 km oznakowanych tras o różnych stopniu trudności, obsługiwanych przez sześć wyciągów orczykowych i jeden krzesełkowy. Do najtrudniejszych tras należy FIS Standart o długości 2,5 km.

W Leogang znajduje się łącznie 50 km tras narciarskich, w większości łatwych, 10 wyciągów orczykowych, 1 krzesełkowy i jeden linowy. Najdłuższa trasa to sztucznie naśnieżana Familienabfahrt ciągnąca się na długości 4,5 km.

Początkującym można polecić ośle łączki w Saalfelden (Hinterreit), Viehhofen i Maishofen, srednizaawansowanym wyciąg do cyrku lodowcowego Seekar na Schönhoferwand a zaawansowanym północną trasę z Schattber, zjazd zachodni do Hinterglemm oraz stoki Zwölferkogel, gdzie rozgrywano biegi zjazdowe do Pucharu Świata.

Austria - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Austria

Galeria
Austria
Hotele
Austria

Kuchnia
Austria

Austria
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Austria Pogoda
Austria
Austria
Poradnik
Austria
Warto
zobaczyć
Austria
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Egipt kuchnia Rosja kuchnia Polska kuchnia Chorwacja kuchnia Meksyk kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *