Austria Dolina Zillertal

[Not a valid template]Dolina rzeki Zillertal, dopływu Inn, położona jest w sercu Tyrolu, w pobliżu granicy z Włochami. Rozciąga się na długości kilkudziesięciu kilometrów pomiędzy Strass i Mayrhofen.

Niezwykłą atrakcją są jedne z najbardziej malowniczych i największych wodospadów Europy – Krimmler, w Parku Krajobrazowym Wysokie Taury. Górski potok Krimmler Ache spada trzema kaskadami z wysokości 380 m. Można tu dotrzeć leśnym szlakiem od połowy kwietnia do końca października. Od dolnego wodospadu prowadzi szlak dochodzący do punktów widokowych Regenkanzel, Riemannkanzel, Schonanger, Bergenblick, Schettbrucke i na szczyt górnego wodospadu.

Dolina jest także prawdziwym rajem dla narciarzy z 200 km tras zjazdowych i rozbudowaną siecią urządzeń wyciągowych.

Najważniejsze trasy zjazdowe znajdują się w Skizentrum Hochzillertal, Hochfügen, Mayrhof, Penken i Ahorn.
Ośrodki narciarskie to niewielki Fügen, Hochfügen, Hochzillertal – Kaltenbach, SportregionMayrhofen, Finkenberg z czterema wyciągami orczykowymi, krzesełkowymi i kolejką linową oraz armatkami śnieżnymi, Eggalm posiadający 147 km tras narciarskich i dużo łagodnych stoków i bezdrzewnych tras dla początkujących oraz Rastkogel.

Trasy dla narciarstwa biegowego znajdują się w Hochfügen, z Fügen do Ried, w Udern, Mayrhofen oraz Promenadenloipe i Marzenloipe. W Hochzillertal zorganizowano oddzielny stok dla snowboardzistów.
Z innych rozrywek znajdziemy liczne bary, restauracje, dyskoteki, winiarnie i kluby nocne. W górskich chatach spróbujemy miejscowych przysmaków, posłuchamy koncertu zespołu ludowego a w Finkenberg oglądniemy przedstawienie teatru ludowego.

W Mayrhofen przetrwały zabytkowe zagrody górskie a w Fügen zorganizowano muzeum regionalne.
Atrakcjami turystycznymi w Zillertal są z pewnością loty paralotnią po całej dolinie, lodowisko, hokej, kręgle na lodzie, kuligi i jazda konna w terenie lub na hali, oświetlone tory saneczkowe, curling, kryte baseny i korty tenisowe.

Co tydzień urządzane są wyścigi narciarskie, w Mayrhofen znajduje się basen z licznymi atrakcjami wodnymi a w Ahorn na wysokości 1900 m n.p.m. park zimowej rozrywki dla dzieci. Dla najmłodszych zorganizowano także przedszkola i szkółki narciarskie od 3 roku życia.

Na całym obszarze działa 25 szkół narciarskich, często prowadzonych przez znanych sportowców alpejskich. Rozbudowana infrastruktura ułatwia treningi, dla początkujących wybudowano nawet specjalne wyciągi. W Kaltenbach zorganizowano kursy narciarskie dla seniorów.

Austria - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Austria

Galeria
Austria
Hotele
Austria

Kuchnia
Austria

Austria
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Austria Pogoda
Austria
Austria
Poradnik
Austria
Warto
zobaczyć
Austria
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Dolina Otztal pogoda Dolina Pitztal pogoda Dolina Zillertal pogoda Graz pogoda Innsbruck pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *