Austria Dolina Paznauntal

Otoczona szczytami sięgającymi 3000 m n.p.m., malownicza dolina alpejska, posiada 200 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Do głównych grup górskich należą Verwall, Silvretta i Samnaun.
Największą popularnością ciszy się Ischgl, z którego można się dostać do Szwajcarii. Centrum wypoczynkowe jest atrakcyjne przez cały sezon, latem można wybrać się w góry na rowerze, chodzić po specjalnie wytyczonych i dobrze utrzymanych szlakach, pływać, wędkować, grać w tenisa, łowić ryby czy skorzystać z parku linowego w Ischgl.

Maraton rowerowy odbywa się tutaj co roku w sierpniu i należy do najwyżej notowanych imprez tego typu w Europie.

Ośrodki narciarskie działają także w Galtür, See i Kapll. Ten ostatni należy do największych w Dolinie, tereny narciarskie położone są na wysokości do 2720 m n.p.m. w otoczeniu szczytów Piz Buin (3316 m n.p.m.), Samnaun, Verwal i Bieler Höhe.

Dla początkujących i rodzin z dziećmi najlepszy jest teren Galtür z wysoko położonymi trasami dostarczającymi niezwykłych widoków i łatwymi zjazdami na stokach Ballunspitze. Na hali Idalp znajduje się wiele łatwych zjazdów na słonecznych stokach z pewnym śniegiem. Bardziej zaawansowani znajdą czarne trasy z głębokim śniegiem na Lattenabfahrt, Alblittköpfe i Ballunspitze.

Hala Idalp stanowi miejsce krzyżowania się śnieżnych autostrad, można tu zjeść pyszny obiad w jednej z licznych restauracji a także dostać się na teren narciarski Pardatschgrat. Znakomicie zjeżdża się w cyrku lodowcowym Hollenkar, skąd już blisko na najwyższy punkt – Palinkopf, na jego północnych stokach długo utrzymuje się śnieg. Siodło Idjoch stanowi znakomity punkt wypadowy na szwajcarską stronę.

W Kappl organizowane są także góralskie wieczory, w schronisku Diasalpe tradycyjne Frühschoppen. Możemy skorzystać z licznych restauracji, barów, dyskotek, sauny, zapisać się na kurs przyrządzania tradycyjnych dań kuchni tyrolskiej a nawet rzeźbienia w drewnie.

W Galtür znajduje się centrum kultury i sportu z basenem, sauną, kortami tenisowymi i halą do kręgli oraz naturalne lodowisko. Ischgl posiada wiele świetnych pubów, klubów nocnych, dyskotek, restauracji ze znakomitą kuchnią i ogród zoologiczny. Ciekawa atrakcją może się okazać konkurs rzeźbienia w śniegu oraz słynne koncerty Top of the Mountain na wysokogórskiej hali Idalp, kończące sezon narciarski.
W styczniu organizowany jest 24 godzinny Maraton Snowboardowy i mistrzostwa świata seniorów w narciarstwie alpejskim.

Obok tras do pieszych wędrówek latem i zimą, znajdziemy tutaj tory saneczkowe (także oświetlone wieczorem), korty do tenisa i squasha, możliwość latania na lotni z nartami lub bez.

Austria - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Austria

Galeria
Austria
Hotele
Austria

Kuchnia
Austria

Austria
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Austria Pogoda
Austria
Austria
Poradnik
Austria
Warto
zobaczyć
Austria
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Dolina Otztal pogoda Dolina Pitztal pogoda Dolina Zillertal pogoda Graz pogoda Innsbruck pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *