Austria Amade

[Not a valid template]Region leżący w Taurach Randstadskich, około 54 km od Salzburga, należy do najchętniej odwiedzanych terenów sportów zimowych. Ruch turystyczny skupia się w kilku miejscowościach: Filzmoos, Radstadt, Altenmarkt, Zauchensee, Flachau, St. Johann im Pongau, Wagrain, Kleinarl, Flachauwinkl i Alpendorf. Rozciąga się od południowo – wschodniej części Salzburga do Górnej Styrii, obejmując potężne pasma górskie Steinerrnmes Meer, Hochkoning, Dachstein i Tauernkamm. Znajduje się w Alpach Wschodnich, które są chłodniejsze od części zachodniej i posiadają więcej dni z opadami śniegu.

Sportwelt Amade posiada stoki o różnej trudności, z przewaga łatwych, znakomitych dla rodzin z dziećmi, nowoczesne stacje narciarskie i malownicze wioski alpejskie ze smakowitą kuchnią regionalną i znakomitym piwem, ważonym na miejscu. Ośrodki połączone są przez często kursujące busy.

Na szczytach Gamskogel (2188 m n.p.m.), Mooskopf (1980 m n.p.m.), Sonntagskogel (1850 m n.p.m.), Hirschkogel (1755 m n.p.m.) i Rauchkopfhutte (1890 m n.p.m.) znajdują się ośrodki narciarskie, łącznie 140 tras zjazdowych i ponad 130 różnego typu wyciągów.

Trasy narciarskie znajdują się na wysokości 850 – 1110 m n.p.m., w sumie jest ich 260, w tym 88 km trudnych, 88 km średnich i 90 km łatwych.

W każdym z ośrodków funkcjonuje szkółka narciarstwa biegowego dla początkujących, a w St. Johann i Flachau także przedszkola narciarskie od 3 roku życia.

Bogata oferta skierowana jest także do miłośników snowboardu – stoki, trasy speed i odcinki do carvingu, boarderpark, quarterpipe, nails i wile innych. Dla początkujących park dla freeriderów i snowboardzistów „The Stash Flachauwinkl” z wydzieloną częścią dla dzieci.

Latem przepiękne krajobrazy i znakomite szlaki turystyczne przyciągają miłośników gór i wspinaczki. Najlepsze warunki znajdziemy na obrzeżach Parku Narodowego Hohe Tauern ze szczytami wznoszącymi się 2 654 m n.p.m. Wzdłuż malowniczego Kleiner Ache prowadzi szlak do błękitno – czarnych górskich jezior Kleinerltal i Jägersee oraz największego – Tappenkarsee. W bystrych strumieniach znajdziemy doskonałe warunki dla wędkarstwa muchowego, a tutejsze pola golfowe należą do najpiękniejszych z okolicach Salzburga.

Region obfituje także w liczne zabytki i atrakcje turystyczne, przede wszystkim wpisana na Listę UNESCO starówka w Salzburgu, ZOO, park dzikich zwierząt i rekreacji oraz największa lodowa jaskinia świata.

Austria - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Austria

Galeria
Austria
Hotele
Austria

Kuchnia
Austria

Austria
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Austria Pogoda
Austria
Austria
Poradnik
Austria
Warto
zobaczyć
Austria
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Dolina Otztal pogoda Dolina Pitztal pogoda Dolina Zillertal pogoda Graz pogoda Innsbruck pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *