Austria Mayrhofen

[Not a valid template]Mayrhofen to malowniczo położone miasteczko w dolinie Zillertal, w austriackiej części Tyrolu. Znajduje się niedaleko stolicy tego regionu, Innsbrucku.

Najpiękniejszy widok na Mayrhofen rozciąga się ze szczytu Penkenbahn. W pobliżu znajduje się lodowiec Hintertux, położony na wysokości 3 250 m n.p.m., powyżej Snowline.

Dwa główne tereny narciarskie, i innych sportów zimowych to Ahron i Penken, najlepiej przystosowane dla początkujących i rodzin z dziećmi, ze względu na przewagę tras niebieskich i czerwonych.
W sumie ośrodek ma do zaoferowania 159 km świetnie utrzymanych tras, w tym część z naturalnym śniegiem, bez potrzeby sztucznego naśnieżania oraz około 134 km naśnieżanych w razie potrzeby przez armatki. W tym 45 km tras niebieskich, 94 km czerwonych i 20 km czarnych. Do najsłynniejszych należy czarny zjazd Harakiri. Sezon rozpoczyna się w grudniu a kończy dopiero w drugiej połowie kwietnia.

Na terenie ośrodki funkcjonuje 16 wyciągów orczykowych, 18 krzesełkowych i 8 gondoli.
Dla snowboardzistów przygotowano halfpipe i w pełni rozbudowany funpark z Waveriders, Comer, Slides, Boxen i Jumps.

W Mayrhofen można uprawiać także paralotniarstwo, snow kitting, wspinaczkę po lodowców i wiele innych. W lecie przepiękne krajobrazy, gęste lasy iglaste i górskie łąki poprzecinane krystalicznie czystymi strumieniami zachęcają do pieszych wycieczek i kolarstwa górskiego.

Najmłodsi mają do dyspozycji specjalny stok, park rozrywki, restauracje serwujące specjalne menu dla dzieci. W przedszkolach i szkółkach narciarskich możemy zostawić pociechy pod okiem specjalnie wyszkolonych opiekunek i instruktorów.

Obok licznych restauracji i gospód serwujących przysmaki kuchni tyrolskiej, znajdziemy tutaj także kawiarnie, puby, chatki narciarskie i dyskoteki.

W hotelach znajdują się salony spa, wellness i masażu, kryte baseny, sauna i ośrodki jogi.
Planując wakacje w Mayrhofen warto odwiedzić także sąsiedni Insbruck, stolicę Tyrolu od 1429 r. Najstarsza część miasta – dzielnica Wilten pamięta jeszcze czasy rzymskie, kiedy istniał tutaj warowny obóz wojskowy Veldidena, chroniący ważny szlak handlowy prowadzony z dzisiejszej Werony przez przełęcz Brenner aż do Augsburga. Szlak ten był [Not a valid template]popularny także w średniowieczu, jako najłatwiejsza trasa łącząca południe z północą Europy.

Do najciekawszych zabytków należy zamek Ambras oraz mauzoleum Hofkirche zaprojektowane i zbudowane przez cesarza Maksymiliana I. Znajdują się tutaj brązowe pomniki cesarza i jego mitycznych przodków.

Austria - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Austria

Galeria
Austria
Hotele
Austria

Kuchnia
Austria

Austria
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Austria Pogoda
Austria
Austria
Poradnik
Austria
Warto
zobaczyć
Austria
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Dolina Otztal pogoda Dolina Pitztal pogoda Dolina Zillertal pogoda Graz pogoda Innsbruck pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *