[Not a valid template]Mayrhofen to malowniczo położone miasteczko w dolinie Zillertal, w austriackiej części Tyrolu. Znajduje się niedaleko stolicy tego regionu, Innsbrucku.
Najpiękniejszy widok na Mayrhofen rozciąga się ze szczytu Penkenbahn. W pobliżu znajduje się lodowiec Hintertux, położony na wysokości 3 250 m n.p.m., powyżej Snowline.
Dwa główne tereny narciarskie, i innych sportów zimowych to Ahron i Penken, najlepiej przystosowane dla początkujących i rodzin z dziećmi, ze względu na przewagę tras niebieskich i czerwonych.
W sumie ośrodek ma do zaoferowania 159 km świetnie utrzymanych tras, w tym część z naturalnym śniegiem, bez potrzeby sztucznego naśnieżania oraz około 134 km naśnieżanych w razie potrzeby przez armatki. W tym 45 km tras niebieskich, 94 km czerwonych i 20 km czarnych. Do najsłynniejszych należy czarny zjazd Harakiri. Sezon rozpoczyna się w grudniu a kończy dopiero w drugiej połowie kwietnia.
Na terenie ośrodki funkcjonuje 16 wyciągów orczykowych, 18 krzesełkowych i 8 gondoli.
Dla snowboardzistów przygotowano halfpipe i w pełni rozbudowany funpark z Waveriders, Comer, Slides, Boxen i Jumps.
W Mayrhofen można uprawiać także paralotniarstwo, snow kitting, wspinaczkę po lodowców i wiele innych. W lecie przepiękne krajobrazy, gęste lasy iglaste i górskie łąki poprzecinane krystalicznie czystymi strumieniami zachęcają do pieszych wycieczek i kolarstwa górskiego.
Najmłodsi mają do dyspozycji specjalny stok, park rozrywki, restauracje serwujące specjalne menu dla dzieci. W przedszkolach i szkółkach narciarskich możemy zostawić pociechy pod okiem specjalnie wyszkolonych opiekunek i instruktorów.
Obok licznych restauracji i gospód serwujących przysmaki kuchni tyrolskiej, znajdziemy tutaj także kawiarnie, puby, chatki narciarskie i dyskoteki.
W hotelach znajdują się salony spa, wellness i masażu, kryte baseny, sauna i ośrodki jogi.
Planując wakacje w Mayrhofen warto odwiedzić także sąsiedni Insbruck, stolicę Tyrolu od 1429 r. Najstarsza część miasta – dzielnica Wilten pamięta jeszcze czasy rzymskie, kiedy istniał tutaj warowny obóz wojskowy Veldidena, chroniący ważny szlak handlowy prowadzony z dzisiejszej Werony przez przełęcz Brenner aż do Augsburga. Szlak ten był [Not a valid template]popularny także w średniowieczu, jako najłatwiejsza trasa łącząca południe z północą Europy.
Do najciekawszych zabytków należy zamek Ambras oraz mauzoleum Hofkirche zaprojektowane i zbudowane przez cesarza Maksymiliana I. Znajdują się tutaj brązowe pomniki cesarza i jego mitycznych przodków.