Austria Kappl

[Not a valid template]Miejscowość Kappl położona jest malowniczo w dolinie Paznau, pośród sięgających nieba trzytysięczników. Otaczające masywy to Samnaun i Ferwallen należące do Alp centralnych. Znajdziemy tutaj aż 96 uroczysk, co sprawia że gmina Kappl posiada ich najwięcej w całym kraju.

Pierwsza osada w dolinie powstała w IX wieku, założona przez Retoromanów z Engandyny, cztery wieki później przeszła pod panowanie możnych hrabiów von Ulten, a po wygaśnięciu rodu do hrabiów von Tirol. Pierwsze krótkie wzmianki na temat miejscowości w źródłach pochodzą z 1252 r.

Chociaż dzisiaj trudno to uwierzyć, spokojna dolina przeżyła wiele burzliwych okresów. W latach 1406 – 1408 podczas walk o niezależność znalazła się pod okupacją a w czasie wojen napoleońskich na przełomie XVIII i XIX wieku strzelcy z Kappl byli zobowiązani stawić się na wezwanie w każdej chwili.

Zabytkowy kościół św. Antoniego powstał w 1480 r., na miejscu wcześniejszej, również gotyckiej kaplicy, do roku 1692 był wielokrotnie przebudowywany co wpłynęło na jego obecną architekturę.

W pobliskim Kappl Langesthei stoi barokowy kościół św. Hieronima przepięknie ozdobiony malowidłami austriackiego malarza, tworzącego w stylu klasycystycznym, Leopolda Puellachera (1776 – 1842).

Obecnie miejscowość jest popularnym ośrodkiem narciarstwa i innych sportów zimowych oraz pieszych wędrówek latem. Można tutaj uprawiać kolarstwo górskie, nordic walking, rafting, canyoning czy zagrać w tenisa na doskonałych kortach.

Na wysokości około 2 700 m n.p.m. znajdują się 40 km dobrze przygotowanych i utrzymanych tras, w tym 15 km niebieskich, 20 km czerwonych i 15 km czarnych. Przeznaczone są głównie dla początkujących i średniozaawansowanych.

Dzięki dobremu położeniu łatwo dostać się także do ponad 300 km tras w rejonie Silveretta – Paznaun – Samnaun.

Na wysokości 1 830 m n.p.m. położony jest park rozrywki Sunny-Mountain przeznaczony dla wszystkich turystów, ale szczególnie dla rodzin z dziećmi. Oprócz świetnych restauracji i gospód z tradycyjnymi, tyrolskimi przysmakami znajduje się tu niewielkie przedszkole i szkółka narciarska dla dzieci.

Główną atrakcją Kappl są jednak przede wszystkim niezwykle piękne krajobrazy i dziewicza przyroda. Szczyty i lodowce znakomicie nadają się do pieszych wycieczek górskich, a szlaki prowadzą od jednej gościnnej chaty górskiej do drugiej. Rejonie Kappl Lush otoczony jest przez szmaragdowe pastwiska, ukwiecone łąki górskie i rozległe lasy iglaste.

Austria - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Austria

Galeria
Austria
Hotele
Austria

Kuchnia
Austria

Austria
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Austria Pogoda
Austria
Austria
Poradnik
Austria
Warto
zobaczyć
Austria
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Dominika Pogoda Słowacja pogoda Niemcy pogoda Kambodża Pogoda Dominikana pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *