Malezja poradnik turysty

Malezja jest przyjaznym krajem, z pięknymi krajobrazami i bogatą kulturą. Takim, o który, mówi się, że prezentuje bardzo dobry stosunek kosztów podróżowania do jakości otrzymanej za tą cenę usługi. Współczesna Malezja jest krajem nowoczesnym, wystarczająco wygodnym, by odnaleźli się w nim Europejczycy, a jednocześnie pełnym naturalnego piękna, które hipnotyzuje turystów.

Próba trafienia do Malezji między szczytem sezonu turystycznego, a czasem monsunów, może nie być łatwym zadaniem. Pierwszy szczyt sezonu turystycznego przypada mniej więcej na okres od początku grudnia do końca stycznia. To czas najważniejszych świąt: Boże Narodzenie, Nowy Rok, Chiński Nowy Rok, Hari Raya Puasa i koniec ramadanu. W tym sezonie w biurach podroży są najwyższe ceny, a hotele mają maksymalne obłożenie. Większość mieszkańców Azji ma w tym czasie urlopy.

Wbrew temu co może nam się wydawać, Malezja jest jednym z najbezpieczniejszych dla turystów regionów w Azji. Wystarczy zachowywać podstawowe środki ostrożności, by nie zwrócić na siebie uwagi kieszonkowców. Trzeba uważać na torby i portfele, ale nie bardziej niż w tłumie ludzi w Warszawie.

Pieniądze najlepiej wymienić na miejscu, można to zrobić na lotnisku (trzeba zapłacić nimi za transport z lotniska), w dowolnym banku lub kantorze. Karty kredytowe są powszechnie akceptowane w hotelach, restauracjach i wielu sklepach. Najbardziej popularne są American Express, MasterCard i Visa. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym z kartami, gdyż Malezja jest miejscem, gdzie masowo kopiuje się dane z kart kredytowych. Lepiej więc ograniczyć używanie kart jedynie do hoteli, ale nawet tam nie mamy 100% gwarancji, że karta nie będzie skopiowana.

Malejza - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malejza

Galeria
Malejza
Hotele
Malejza

Kuchnia
Malejza

Malejza
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malejza Pogoda
Malejza
Malejza
Poradnik
Malejza
Warto
zobaczyć
Malejza
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malezja galeria Malezja Malezja pogoda Malezja Wschodnie wybrzeże Malezja Penang

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *