Singapur kultura

Mimo że Singapur to tylko państwo-miasto, to zamieszkuje go ponad 3 miliony mieszkańców. Sprawia to, że jest najgęściej zaludnionym miastem na świecie. Nic więc dziwnego, że jest to istny tygiel kulturowy. Dominują w nim Chińczycy (ponad 70%), choć nie wszyscy pochodzą z Państwa Środka. Wielu jest emigrantami we wcześniejszych pokoleniach, którzy przybyli. m.in. z Półwyspu Malajskiego. Sami Malajowie stanowią ok. 14% mieszkańców Singapuru. Sporą mniejszością są też Hindusi. Spośród Europejczyków najwięcej jest tam Anglików, niektóre rodziny mieszkają w Singapurze od czasów kolonialnych. Angielski jest wciąż językiem urzędowym.
W XXI wieku Singapur bardzo się zeuropeizował, czy może nawet zamerykanizował. Miasto jest bardzo czyste, jak na tak wielką powierzchnie zdumiewająco dobrze rozwiązano w nim problemy komunikacyjne. Nie ma korków, a czyste i schludne metro jeździ bez zarzutów.

Święta w ty miejscu obchodzi się na modłę zachodnia, ale dodatkowo wszyscy obchodzą również własne święta, zależnie od przynależności etnicznej – chińskie, hinduskie i muzułmańskie.
Jako że swoje oddziały w Singapurze ma wiele europejskich i amerykańskich korporacji, nocne życie miasta przypomina to znane z zachodniej Europy.

Singapur - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Singapur

Galeria
Singapur
Hotele
Singapur

Kuchnia
Singapur

Singapur
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Singapur Pogoda
Singapur
Singapur
Poradnik
Singapur
Warto
zobaczyć
Singapur
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malediwy Galeria Kenia Galeria Dominikana galeria Tajlandia galeria Syria galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *