Bułgaria Tracja

[Not a valid template]Tracja:
Starożytna kraina zamieszkiwana niegdyś przez plemiona trackie posiada nieprzebraną liczbę wysokiej klasy zabytków, odzwierciedlających jego bogatą i dramatyczną historię.
Obejmuje Nizinę Górnotracką, Sredną Gore i Kotliny Subbałkańskie.

Centrum stanowi Płowdiw, założony w czasach tureckich, obecnie najważniejsze po Sofii miasto kraju. Głównymi atrakcjami są mury i stadion z czasów rzymskich, cerkwie św. Konstantego, św. Heleny, św. Bogurodzicy, św. Mariny z pięknym ikonostasem, meczety Dżumaja i Imaret z XV w., tureckie łaźnie z XVI w. oraz muzea posiadające bogate zbiory. Na otaczających miasto wzgórzach ciągną się przepiękne parki.
Słynna na całym świecie z bajecznych ogródów różanych i lawendowych jest Kotlina Róż (Bułgaria to wielki producent olejku różanego). Nie mniejszą atrakcją są zabytkowe miasta: Kazanłyk posiada tracki grobowiec z IV-III w. p.n.e., Kołofer, Karłowa gdzie znajduje się centrum destylacji olejku, Sopot, Klisury i uzdrowiska: Karłowska Bania i Paweł Bania.

W Kopriwszticy, Pirdopie i Złaticy atrakcją jest malownicza zabudowa z XVII-XIX w. z budownictwem kamienno-drewniany, domami zdobionymi malowaniem i rzeźbami.
Znane uzdrowiska Panagiuriszte i Hisaria posiadają także budowle z czasów rzymskich i bizantyjskich oraz tureckie łaźnie.

Bułgaria - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Bułgaria

Galeria
Bułgaria
Hotele
Bułgaria

Kuchnia
Bułgaria

Bułgaria
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Bułgaria Pogoda
Bułgaria
Bułgaria
Poradnik
Bułgaria
Warto
zobaczyć
Bułgaria
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Primorsko pogoda Sozopol pogoda Pomorie pogoda Varna pogoda Rousse pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *