Bułgaria Złote Piaski

[Not a valid template]Złote Piaski to luksusowy kurort na wybrzeżu Morza Czarnego, około 17 km na północ od Warny.

Znajduje się tutaj około 100 hoteli, a każdego roku powstają nowe, wille, kasyna, przystań dla jachtów, park wodny, stadniny i wiele innych atrakcji turystycznych. Hotele wykorzystują naturalne zasoby tego magicznego miejsca, oferując zabiegi relaksacyjne i lecznicze w nowoczesnych centrach odnowy biologicznej.

Cudowna, piaszczysta plaża ma około 4 km długości i do 100 metrów szerokości, łagodnie opadając do ciepłego, turkusowego morza. Znajdziemy przy niej liczne campingi, domki i bungalowy.

Idąc plażą około 3 km można dotrzeć do Aładża Monaster, klasztoru wykutego w wapiennej skale w V wieku. Jego obecna postać pochodzi z okresu od XII do XV wieku.

Okolica znana jest także z megalitycznych grobowców trackich z IV-VI wieku. Tereny te zamieszkiwane były już w epoce kamienia.

Klasztor Aładża, zamieszkiwany przez długi czas przez samotnych pustelników – eremitów składa się z części dolnej i górnej. Wykute w skale cele, grobowce oraz dwie malutkie cerkwie o wymiarach 11 na 5 metrów i wysokości do 2 metrów ozdobione zostały freskami.

Kilkaset metrów dalej ciągną się katakumby z I wieku, także wykute w skale. Prawdopodobnie niegdyś miały połączenie z klasztorem i w XIII wieku były zamieszkiwane.

Natomiast Złote Piaski zaczęto rozbudowywać dopiero w połowie XX wieku, wówczas wyrosło nowoczesny kurort z rozbudowaną bazą turystyczną wykorzystujący wspaniałą plażę, ciepłe morze i gęste przybrzeżne lasy. Według legendy było to miejsce gdzie morscy rabusie chętnie zakopywali zagrabione skarby, jednak kosztowności zamieniły się w złocisty piasek a głównymi atrakcjami tego miejsca stały się kąpiele w morzu, nurkowanie, żeglarstwo i windsurfing.

Wybrzeże porastają gęste, aromatyczne lasy piniowe, wśród których wytyczone są trasy turystyczne i spacerowe. Ze stromych zboczy wypływają krystalicznie czyste, lecznicze źródła mineralne.

Turyści mogą korzystać z licznym, nadmorskich basenów, kortów tenisowych, boiska a wieczorem wybrać się na romantyczną przejażdżkę konną z zachodzącym słońcem w tle. Po zejściu z plaży można napić się świetnego bułgarskiego wina w licznych pubach, kafejkach czy zjeść przysmaki tutejszej kuchni w jednej z licznych restauracji, z przepięknym widokiem na morze.

Spędzając czas w Złotych Piaskach można zrobić sobie wycieczkę do słynącej z zabytków Warny, Bałcziku czy uzdrowiska Tuzłata.

Bułgaria - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Bułgaria

Galeria
Bułgaria
Hotele
Bułgaria

Kuchnia
Bułgaria

Bułgaria
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Bułgaria Pogoda
Bułgaria
Bułgaria
Poradnik
Bułgaria
Warto
zobaczyć
Bułgaria
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Primorsko pogoda Sozopol pogoda Pomorie pogoda Varna pogoda Rousse pogoda

Jedna odpowiedź na „Bułgaria Złote Piaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *