Izrael Nazaret

[Not a valid template]Nazaret położony jest w naturalnej niecce, której dno mieści się 320 metrów nad poziomem morza, na szczyty wzgórz sięgają 490 metrów. Miasto leży około 25 kilometrów od Morze Galilejskiego i około 9 kilometrów na zachód od góry Tabor. Jest to jedno z najważniejszych miast w południowym Izraelu.

Nazaret, to miasto kojarzące się nam przede wszystkim z młodością Jezusa. Zgodnie ze świadectwem Ewangelistów, dorastał on w tym mieście, u boku Józefa i Marii. Mimo że dziś naukowcy spierają się czy określenie nazarejczyk rzeczywiście miało się odnosić do mieszkańca miasta Nazaret, tradycyjnie przyjmuje się że to właśnie tam upłynęły młodzieńcze lata Jezusa. Z tego powodu miasto stało się centrum chrześcijańskiego ruchu pielgrzymkowego, z wieloma sanktuariami upamiętniającymi wydarzenia biblijne. Miasto Nazaretu w tekstach przedchrześcijańskich w ogóle się nie pojawia. Badacze różnią się także w kwestii pochodzenia nazwy.

Dzisiejszy Nazaret, to miasto, które bywa nazywane arabską stolicą Izraela. Populacja składa się głównie z arabskich obywateli Izraela. Na początku XX wieku tereny te zamieszkiwali głównie arabscy chrześcijanie (w większości obrządku prawosławnego), z arabską mniejszością muzułmańską. Obecnie jednak muzułmanie stanowią prawie 80% populacji miasta.

W Nazarecie znajduje się ponad dwadzieścia klasztorów i kościołów. Te najbardziej zabytkowe znajdują się na Starym Mieście. Najważniejszym z nich jest Kościół Zwiastowania, będący jednocześnie największym budynkiem kościoła chrześcijańskiego na Bliskim Wschodzie. Zgodnie z rzymskokatolicką tradycją jest to miejsce, w którym Archanioł Gabriel zapowiedział Marii rychłe przyjście na świat Jezusa.

W Nazarecie istnieją również meczety, najstarszy z nich, Biały Meczet, znajduje się w centrum Starego Rynku.

Izrael - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Izrael

Galeria
Izrael
Hotele
Izrael

Kuchnia
Izrael

Izrael
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Izrael Pogoda
Izrael
Izrael
Poradnik
Izrael
Warto
zobaczyć
Izrael
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Izrael Jerycho Izrael Nazaret Izrael Galeria Izrael Zdrowie Jordania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *