Singapur Sentosa

Wyspa Sentosa, to o wiele mniejsza siostra Singapuru, która leży na południe od głównej wyspy. Wyspa zajmuje obszar 5 kilometrów kwadratowych. Leży on w odległości pół kilometra od południowego wybrzeża głównej wyspy. Jest czwartą co do wielkości wyspą archipelagu (z wyjątkiem głównej wyspy ). Około 70% wyspy zajmują lasy, w których organizowane są safari. Można tam znaleźć siedliska waranów, stada małp, pawie, papugi i inne rodzaje rodzimej fauny i flory.

Sama nazwa „sentosa” pochodzi z języka malajskiego i oznacza mniej więcej tyle co „cisza i spokój”. Obecnie jest to bardzo popularny ośrodek wypoczynkowy, który odwiedza rocznie około pięciu milionów turystów. Trudno więc obecnie nazywać go cichym i spokojnym. Turystów przyciąga dwukilometrowa plaża, dwa wielkie pola golfowe i dwa pięciogwiazdkowe hotele.

Sentosa oferuje wiele atrakcji dla turystów. Są tam muzea i inne obiekty, które zbudowani w celu zapewnienia różnorodności doświadczeń, rekreacji i rozrywki.

Jedną z nich jest Tiger Sky Tower, wieża widokowa, stojąca na wysokości 110 metrów nad ziemią i 131 metrów nad poziomem morza. Oferuje ona zwiedzającym panoramę Sentosy, Singapuru i Wyspy Południowej. W pogodny dzień, widok rozciąga się nawet na części Malezji i Indonezji. Butterfly Park jest parkiem krajobrazowy, w którym żyje 15.000 motyli, w ponad pięćdziesięciu gatunkach. Z kolei Fort Siloso, to budowla z 1880 roku, która jeszcze podczas II wojny światowej strzegła Singapuru.

Wiele wybudowanych pod koniec XX wieku atrakcji turystycznych zlikwidowano podczas budowy Resorts World Sentosa – olbrzymiego ośrodka hotelowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *