Singapur ceny i zakupy

Singapur to wymarzone miejsce na zakupy, szkoda tylko, że wybierając się tam samolotem mamy ograniczone możliwości, jeśli chodzi o bagaż. Gdyby jednak złożyłoby się tak, że nie mamy większych ograniczeń i możemy pozwolić sobie na zakupy, prawdopodobnie najsensowniej byłoby postawić na elektronikę. Sporym wzięciem cieszą się również tamtejsze antyki. W obu przypadkach jednak, nawet gdybyśmy mieli okazję przewieźć te rzeczy do kraju, jeśli nie jesteśmy znawcami, wystawiamy się na cel oszustom, którzy sprzedają podróbki. Dotyczy to zarówno elektroniki, jak i antyków.

Mekką dla miłośników zakupów w Singapurze jest Orchard Road, ulica, która nie zasypia. Można tam kupować przez 24 godziny na dobę. Również dzielnica indyjska (zwana Little India), malajska (Kampong Glam ) i arabska (Arab Street) mają sporo do zaoferowania, zwłaszcza miłośnikom pamiątek z egzotycznych miejsc.
Luksusowy dom handlowy Tanglin Shopping Centre, to z kolei miejsca, gdzie możemy kupić najdelikatniejszą na świecie chińską porcelanę i jedwab. Kupując je jednak zawsze warto pytać o państwowy certyfikat. Wszędzie, poza domami towarowymi, możemy się targować, choć nie zawsze odnosi to pożądany efekt.
Walutą kraju jest dolar singapurski, warty w przybliżeniu ok. 1,5 złotego. Niemal na każdym kroku natrafimy na bankomaty, sporo jest też filii różnego rodzaju banków, zaś w większości sklepów bez problemów zapłacimy kartami kredytowymi.

Jeśli chodzi o ceny, to mogą być trochę niższe niż polskie. Da się zjeść obiad za 10 złotych, ale nie powinno się w tej cenie oczekiwać mistrzostwa świata. Piwo w barze to ok. 12 złotych zaś całodzienny bilet ok. 8 zł.

Warto pamiętać, że jeśli zamawiamy coś w barze, to zostanie nam do rachunku doliczony napiwek (ok 10%). Dobra strona jest taka, że nie musimy się zastanawiać ile i czy powinniśmy zapłacić za obsługę. Napiwki daje się właściwie tylko w hotelu. Taksówkarze również nie dostają w Singapurze dodatkowych pieniędzy.

Singapur - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Singapur

Galeria
Singapur
Hotele
Singapur

Kuchnia
Singapur

Singapur
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Singapur Pogoda
Singapur
Singapur
Poradnik
Singapur
Warto
zobaczyć
Singapur
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Singapur Sentosa Singapur kultura Singapur galeria Wyspa Bożego Narodzenia Singapur Singapore Botanic Gardens

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *