Singapur Singapore Botanic Gardens

Ogród botaniczny w Singapurze jestco prawda o połowę mniejszy od Royal Botanic Gardens w Kew o ma około jednej piątej wielkości Central Parku w Nowym Jorku, wciąż jednak należy do największych i najciekawszych obiektów tego typu .

Singapore Botanic Gardens to jedyny ogród botaniczny na świecie, który jest otwarty od 5 rano do północy każdego dnia w roku. Na dodatek nie pobiera się opłat za wstęp. Yjątkiem jest tu dostęp do National Orchid Garden, części parku ze storczykami.

Pierwszy ogród botaniczny w Singapurze został założony w 1822 roku przez sir Stamforda Rafflesa, założyciela nowoczesnego Singapuru i amatorskiego przyrodnika. Ten pierwszy ogród zamknięto już w 1829 roku. Dopiero 30 lat później, w roku 1859, powstały obecne Singapore Botanic Gardens.
Jedną z największych atrakcji jest wspomniany już National Orchid Garden. Interesujące jest również Burkill Hall, z kolonialną zabudową oraz VIP Orchid Garden, w którym prezentowane są krzyżówki gatunków storczyka, którym nadaje się imiona na cześć odwiedzających ogród VIP-ów. W parku odtworzono również fragment (6 hektarów) lasu deszczowego.

Singapore Botanic Gardens leżą nad trzema jeziorami, są to: Symphony Lake, Eco-Lake i Swan Lake. Zgodnie z nazwą na pierwszym z jezior orkiestra Shaw Foundation Symphony Stage daje czasem darmowe koncerty. 10 października 2008 roku na południowym brzegu Symphony Lake został odsłonięty pomnik kompozytora Fryderyka Chopina.

Warning: Undefined variable $link in /usr/home/webrange6/domains/panstwaswiata.pl/public_html/wp-content/themes/panstwaswiata/loop-page.php on line 247 Warning: Undefined variable $link in /usr/home/webrange6/domains/panstwaswiata.pl/public_html/wp-content/themes/panstwaswiata/loop-page.php on line 248

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *