Singapur Singapore Botanic Gardens

Ogród botaniczny w Singapurze jestco prawda o połowę mniejszy od Royal Botanic Gardens w Kew o ma około jednej piątej wielkości Central Parku w Nowym Jorku, wciąż jednak należy do największych i najciekawszych obiektów tego typu .

Singapore Botanic Gardens to jedyny ogród botaniczny na świecie, który jest otwarty od 5 rano do północy każdego dnia w roku. Na dodatek nie pobiera się opłat za wstęp. Yjątkiem jest tu dostęp do National Orchid Garden, części parku ze storczykami.

Pierwszy ogród botaniczny w Singapurze został założony w 1822 roku przez sir Stamforda Rafflesa, założyciela nowoczesnego Singapuru i amatorskiego przyrodnika. Ten pierwszy ogród zamknięto już w 1829 roku. Dopiero 30 lat później, w roku 1859, powstały obecne Singapore Botanic Gardens.
Jedną z największych atrakcji jest wspomniany już National Orchid Garden. Interesujące jest również Burkill Hall, z kolonialną zabudową oraz VIP Orchid Garden, w którym prezentowane są krzyżówki gatunków storczyka, którym nadaje się imiona na cześć odwiedzających ogród VIP-ów. W parku odtworzono również fragment (6 hektarów) lasu deszczowego.

Singapore Botanic Gardens leżą nad trzema jeziorami, są to: Symphony Lake, Eco-Lake i Swan Lake. Zgodnie z nazwą na pierwszym z jezior orkiestra Shaw Foundation Symphony Stage daje czasem darmowe koncerty. 10 października 2008 roku na południowym brzegu Symphony Lake został odsłonięty pomnik kompozytora Fryderyka Chopina.

Singapur - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Singapur

Galeria
Singapur
Hotele
Singapur

Kuchnia
Singapur

Singapur
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Singapur Pogoda
Singapur
Singapur
Poradnik
Singapur
Warto
zobaczyć
Singapur
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Singapur Chinatown Indie Kalkuta Tunezja Tunis Kenia Malindi Jordania Jerash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *