Maroko pogoda

Średnie miesięczne temperatury w Maroko (°C)
miesiąc Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Maroko - temperatura w dzień 17 18 21 21 22 25 27 27 26 24 21 18
Maroko - temperatura w nocy 7 7 9 10 13 15 17 17 16 13 10 8
Maroko - temperatura wody 16 16 16 17 19 20 21 21 21 19 19 19
Maroko - godzin słonecznych 5h 7h 7h 9h 9h 10h 11h 10h 9h 8h 6h 5h

Pogoda Maroko - Aktualna prognoza pogody dla regionu Rabat

Ostatnia aktualizacja pogody: 01.01.1970 @ 00:00
Następna aktualizacja pogody: 01.01.1970 @ 00:00
Wybierz region

Dane pogodowe zostały dostarczone przez Norwegian Meteorological Institute i NRK.
Dane zostały pobrane z serwisu yr.no

Maroko klimat

W większej części Maroka panuje klimat subtropikalny. Na terenie Wybrzeża Śródziemnomorskiego utrzymuje się klimat gorący z suchym latem i wilgotną zimą. W regionach nadmorskich panuje klimat łagodny, a przymrozków na tym terenie w ogóle się nie odnotowuje. W wewnętrznych regionach zima jest zauważalnie chłodniejsza, a lato bardziej upalne. Latem temperatura gwałtownie się podwyższa na terenie całego Maroka z wyjątkiem terenów od Wybrzeża Atlantyckiego do południowych terenów Casablanki, gdzie z północy na południe przechodzi prąd chłodny.

W górach bywa do stu i więcej dni, kiedy temperatura jest niższa od zera, na wysokości powyżej 2000 metrów zimą utrzymuje się śnieg. Na południu i południowym-wschodzie klimat jest suchy, odnotowuje się 200 mm opadów w ciągu roku, na północy i w górach do 1000 mm i więcej, w rejonach natomiast graniczących z Saharą mniej niż 100 mm. Czasem opadów nie ma kilka lat pod rząd.

Średnia temperatura na wybrzeżu wynosi +12°С, w czerwcu + 24°С, w górach – 15°С.

Maroko dzieli się na dwie główne strefy klimatyczne: podzwrotnikową i zwrotnikową. Strefa podzwrotnikowa obejmuje północną część kraju. Północna część pozostaje pod wpływem morza Śródziemnego w związku z czym klimat jest zdecydowanie wilgotniejszy i charakteryzuje się większą wilgotnością powietrza.

Temperatury są oczywiście wysokie przez cały rok niemniej jednak nie przekraczają trzydziestu paru stopni Celsjusza. Zdecydowanie gorsza sytuacja panuje w regionach centralnych i południowych, które są narażone na o wiele większe nasłonecznienie i napływy ciepłych mas powietrza od równika. Opady są zależne zarówno od pory roku jak i wilgotności powietrza. Jeśli chcemy wybrać się do Maroka i nie odczuwać nieprzyjemnej atmosfery warto wybrać miesiące pomiędzy marcem a wrześniem. Wtedy bowiem temperatura powietrza jest najwyższa, a opady atmosferyczne ustępują w ogóle.

Na największe wahania atmosferyczne narażone są rzecz jasna obszary górskie, które nie stanowią jednak głównego punktu wycieczkowego dla zagranicznych turystów. Najwyższe temperatury powietrza są zazwyczaj odnotowywane na przełomie czerwca i lipca. Niemniej jednak maj i sierpień również należą do miesięcy gorących.

Pozostałe miesiące również charakteryzują się wysoką temperaturą powietrza- w tym czasie wiele osób decyduje się odwiedzić kraj, gdyż temperatury nie są tak wysokie, a oni sami mogą poświęcić się nie tylko leżeniu na plaży ale również aktywnym sposobom spędzania czasu. Zdecydowanie najchłodniejsza miejsca znajdują się na wybrzeżach oceanu atlantyckiego. Tam temperatura może osiągnąć zaledwie kilkanaście stopni Celsjusza.

Maroko - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Maroko

Galeria
Maroko
Hotele
Maroko

Kuchnia
Maroko

Maroko
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Maroko Pogoda
Maroko
Maroko
Poradnik
Maroko
Warto
zobaczyć
Maroko
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Dominikana pogoda Kenia Pogoda Indonezja Pogoda Francja pogoda Grecja Pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *