Maroko ceny i zakupy

[Not a valid template]Zakupy w Maroku stanowią dość specyficzne doświadczenie, gdyż odbywają się w zupełnie inny sposób aniżeli zakupy w krajach europejskich. Na ulicach marokańskich niemalże na każdym kroku możemy zobaczyć stragany, albo wolno stojące budki przepełnione różnego rodzaju bibelocikami, tkaninami, przyprawami etc. Transakcja finansowa również nie przebiega w tradycyjny sposób.

Wszystkie kraje arabskie są znane z targowania się. Każdy zagraniczny turysta przed zapłatą powinien zapytać o możliwość obniżenia stawki. Zazwyczaj zostanie ona obniżona, jednakże nie jest to duża suma. Sprzedawcy poczytują jako dyshonor decyzje o kupnie produkty bez uprzedniej wymiany zdań. Ma ona na celu zawiązanie pewnej więzi pomiędzy sprzedawcą i kupującym.

Największym wzięciem cieszą się bez wątpienia materiały zdobnicze oraz tkaniny. Szczególnie cenną pamiątką wydawać by się mogły wszelkiego typu kilimy czy też tkane dywany. Każdy z nich posiada odpowiedni znak jakości, który informuje o klasie produktu. W krajach arabskich jakość oznacza się odpowiednim kolorem, i tak najwyższa klasa produktu oznaczona jest kolorem niebieskim.

Kolejne przedmioty, które stanowią wielką gratkę dla kolekcjonerów pozostają niewątpliwie wyroby ceramiczne. Tradycyjne wyroby ceramiczne przybierają prosty, zazwyczaj geometryczny kształt i charakteryzują się dużą praktycznością.

Maroko stanowi miejsce szczególne; jest niezwykle barwne i pełne kontrastów. Możemy w nim odnaleźć wszystkie, najważniejsze elementy z których składa się kultura arabska. Jeśli jesteśmy koneserami obcych kuchni warto uzbroić się w zestaw przypraw z tamtejszego targowiska.

Sprzedawcy oferują nam wszystkie, możliwe zioła i przyprawy sprowadzane z sąsiednich krajów jak i również wytwarzane na miejscu. Zaliczamy do nich między innymi kardamon, imbir i cynamon.

Maroko będąc krajem często odwiedzanym przez turystów oferuje produkty zagraniczne w dość wygórowanych cenach. Wszelkie towary sprowadzane możemy nabyć za cenę nawet dwa razy wyższą aniżeli w naszych sklepach sieciowych.

Maroko - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Maroko

Galeria
Maroko
Hotele
Maroko

Kuchnia
Maroko

Maroko
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Maroko Pogoda
Maroko
Maroko
Poradnik
Maroko
Warto
zobaczyć
Maroko
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Maroko galeria Agadir pogoda Casablanca pogoda Fez pogoda Marakesz pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *