Kenia Nairobi

[Not a valid template]Nie tylko stolica kraju ale także wielkie centrum turystyczne i międzynarodowy port lotniczy.
Miasto położone na wysokiej wyżynie, 1650 m n.p.m., posiada łagodny, przyjemny i zdrowy klimat, zostało założone w 1899 r. w czasie budowy linii kolejowej pomiędzy Mombasą a Ugandą.
Mieszczą się tutaj instytucje handlowe, wielkie domy towarowe, luksusowe hotele, świetne restauracje a także główny ośrodek pomocy humanitarnej w Afryce.

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od jednej z głównych arterii – Kenyatta Avenue, reprezentacyjnej alei ozdobionej drzewami i krzewami. Z budynku ICEA w północno-zachodnim rogu Webera Street rozciąga się oszałamiająca panorama miasta.

Na północ od centrum znajdują się dawne dzielnice europejskie z komfortowymi willami, ukrytymi wśród parków i ogrodów. Dzielnice Wschodnią i Południową zajmuje uboższa ludność i tereny przemysłowe.
Langata Nature Education Center jest placówką naukowo-badawczą ale także doskonałą atrakcją dla dzieci i dorosłych. Centrum pracuje m.in. nad powiększeniem populacji rzadkiej żyrafy Rotschilda. Stado tych wspaniałych zwierząt mieszka w rezerwacie z innymi gatunkami, z wieży obserwacyjnej można zrobić zdjęcia w zbliżeniu – żyrafy wsuwają tutaj głowy w poszukiwaniu pokarmu.

[Not a valid template]W okolicach stolicy znajduje się m.in. park narodowy Nairobii, rezerwat Ngong Hills z panoramą na Rów Wschodnioafrykański, Kenya Born, skansen z tradycyjnym budownictwem afrykańskim i Limuru, miejscowość położona na wysokości 2240 m n.p.m., odznaczająca się wyjątkowym klimatem.
W parku narodowym Olorgesailie archeologowie odkryli ślady kultury ludzkiej sprzed 200 tys. lat.

Kenia - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Kenia

Galeria
Kenia
Hotele
Kenia

Kuchnia
Kenia

Kenia
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Kenia Pogoda
Kenia
Kenia
Poradnik
Kenia
Warto
zobaczyć
Kenia
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Singapur galeria Malediwy Galeria Dominikana galeria Tajlandia galeria Syria galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *