Dominikana Punta Cana

[Not a valid template]Najdalej na wschód wysunięty przylądek Dominikany znany jest ze wspaniałych, złocistych plaż, na których kołyszą się wiotkie palmy.

Puenta Cana obejmuje kilka obszarów jak Cap Cana, Cabaza de Toro, Bavaro, El Cortecito, Arena Gorda, Makao i Uvero Alto.

Puenta Cana to obecnie największy i najbardziej dynamicznie rozwijający się ośrodek turystyczny na Karaibach, goszczący co roku turystów z całego świata. Posiada ponad 50 hoteli i malowniczych domków plażowych zajmujących około 40 km wybrzeża. Znajdują się tutaj także rozległe pola golfowe, największe na Dominikanie.

W pobliżu znajduje się międzynarodowy port lotniczy, Puenta Cana International Airport, obsługujący między innymi połączenia z Europą.

Plaże pokryte drobnym piaskiem schodzą łagodnie ku spokojnym, przejrzystym wodom Zatoki Meksykańskiej. Można na nich skorzystać z bezpłatnych leżaków, wypożyczyć sprzęt do nurkowania i innych sportów wodnych. Do najpopularniejszych należy plaża Bavaro.

Biegnąca wzdłuż wybrzeża rafa koralowa jest nie tylko rajem dla nurków, chroni także przed wysokimi falami, umożliwiając bezpieczną kąpiel najmłodszym. W płytkich lagunach można podziwiać bajeczne kolory podwodnej roślinności i fauny.

[Not a valid template]Turystów przyciąga także wspaniała, dzika przyroda, luksusowe hotele i oddalenie od zgiełku innych ośrodków. Jachtem lub wycieczkową łodzią ze szklanym dnem można wybrać się na wyspę Saona z interesującą wioską artystów Altos de Chavon lub do oryginalnej rybackiej miejscowości Cabo San Rafael.

W pobliskim Boca de Yuma powstał jeden z największych w kraju parków narodowych Del Este. Jaskinia Bernard posiada oszałamiającą szatę ze stalaktytów i stalagmitów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *