Kenia Diani Beach

[Not a valid template]Miejscowość leży nad Oceanem Indyjskim, około 30 km na południe od Mombasy. Po przyjeździe turyści zauważają przede wszystkim wspaniałą, miękką, prawie białą plażę nad turkusowym morzem, ciągnącą się na długości 25 km ( szerokości nawet do 100 metrów)aż do lotniska w Ukandzie. Diani Beach uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie.

Przy pokrytej drobnym piaskiem plaży kołyszą się w ciepłym wietrze rozłożyste palmy kokosowe, rzucające przyjemny cień. Panują wspaniałe warunki do pływania, nurkowania, windsurfingu, wędkowaniu na pełnym morzu z łodzi rybackiej. Możemy też poleniuchować na wygodnym leżaku a o zachodzie słońca wybrać się na długi, romantyczny spacer po plaży.

Krajobraz zmienia się w fantastyczny sposób w porze przypływu i odpływu morza.

Tuż przy brzegu rozciągają się rafy koralowe, a nieopodal Shimba Hills National Reserve. Ten niewielki Park Narodowy obejmuje nadmorskie lasy i łąki z różnorodną roślinnością, w tym wieloma zagrożonymi gatunkami orchidei, stadem około 700 słoni i czarno-białymi małpami Colobus.

Tradycyjne łodzie dhow pływają w rejsy do Kristine Marine National Park w okolicach granicy z Tanzanią, panują tam świetne warunki do nurkowania. Można zobaczyć żółwie morskie, manty i barakudy oraz ogromną liczbę innych gatunków morskich. Rekiny wielorybie patrolują wybrzeże od stycznia do marca.

Z Diani można się wybrać na safari do Tsavo East i Tsavo West National Parks, zdecydowanie mniej zatłoczonych od innych rezerwatów i parków Kenii. Żyją tutaj lwy, hipopotamy, słonie, zebry, wiele gatunków antylop i gazeli. Na południu rozciągają się plaże Mombasy i parki morskie Malindu i Watamu, wspaniałe miejsca do nurkowania.

Na wyspie Lamu możemy bliżej poznać kulturę Suahili.

W Diani znajdziemy wiele wspaniałych hoteli, w tym także posiadających specjalny program dla rodzin z dziećmi – osobnym menu, grami, zabawami i innymi atrakcjami wypełniającymi czas najmłodszym.

[Not a valid template]Z kolei centrum holistyczne Shaanti zapewni relaks starszym turystom, specjalizuje się w jodze i medytacji oraz masażach relaksacyjnych i innych technikach poprawiających samopoczucie. Z położonego przy plaży jakuzzi można oglądać wspaniałe zachody słońca.

Hotele budowane są tuż przy plaży, w stylu tradycyjnym kryte strzechą i schowane wśród bujnej zieleni.

Liczne sklepy w mieście oferują pełny wybór pamiątek od tradycyjnych rzeźb z drewna i steatytu po kolorowe, bawełniane Kangas, kikos i czerwone masajskie koce shukas.

Kenia - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Kenia

Galeria
Kenia
Hotele
Kenia

Kuchnia
Kenia

Kenia
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Kenia Pogoda
Kenia
Kenia
Poradnik
Kenia
Warto
zobaczyć
Kenia
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Singapur galeria Malediwy Galeria Dominikana galeria Tajlandia galeria Syria galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *