Dominikana Puerto Plata

[Not a valid template]San Felipe de Puerto Plata leży w północno-zachodniej Dominikanie, nad Oceanem Atlantyckim. Stanowi największy ośrodek turystyczny tej części wybrzeża i jeden z najchętniej odwiedzany kurortów na wyspie.
Oszałamiająca kolorystyka morza, plaży i egzotycznej przyrody sprawia że Puerto Plata nazywane jest także srebrnym miastem.

Ze wszystkich stron otacza go malowniczy masyw Mount Isabel de Torres, wznoszący się na wysokość 1000 m n.p.m. Morze i spływające z gór potoki wyrzeźbiły w skałach plątaninę kanałów, tuneli i jaskiń, które możemy odkrywać metr po metrze. Ze szczytu Isabel de Torres rozciąga się cudowna panorama miasta, wybrzeża i błękitnych wód Oceanu. Znajdziemy tam także kopię posągu Jezusa z Rio de Janeiro oraz ogród botaniczny z szeregiem szemrzących fontann i sadzawek.

[Not a valid template]Architektura miasta w przeważającej części jest nowoczesna, z ogromnymi, luksusowymi rezydencjami i hotelami wyposażonymi w baseny, jednak stara część zachowała wiele stylowych, wiktoriańskich budynków, otoczonych ogrodami i białymi płotkami. Spacer po starówce sprawi nam ogromną przyjemność, możemy zwiedzić Muzeum Bursztynu, z którego słynie okolica, odwiedzić sklepiki i tutejsze stoiska, gdzie kupimy piękną biżuterię z bursztynem czy turkusem.

Życie towarzyskie skupia się na długiej nadmorskiej promenadzie, gdzie możemy wybrać się na spacer w świetle zachodzącego słońca a potem usiąść w jednej z licznych restauracji lub kafejek. Na końcu promenady wznosi się ogromny fort San Felipe, wybudowany przez Hiszpanów w XVI wieku. Niegdyś chronił miasto przed zagrażającymi im od strony morza piratami i innymi najeźdźcami.

Skąpane słońcem, złociste plaże z drobniutkim piaskiem i ciepłe, krystalicznie, czyste morze zachęca do leniuchowania na leżaku. Ta część wybrzeża nadaje się jednak znakomicie także do uprawiania różnorodnych sportów wodnych, zwłaszcza tych wymagających silnego wiatru. Znakomite warunki znajdą miłośnicy żeglarstwa, surfingi, windsurfingu i wielu innych. W okolicy znajduje się wiele świetnie utrzymanych pól golfowych.

Dominikana - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Dominikana

Galeria
Dominikana
Hotele
Dominikana

Kuchnia
Dominikana

Dominikana
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Dominikana Pogoda
Dominikana
Dominikana
Poradnik
Dominikana
Warto
zobaczyć
Dominikana
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Włochy poradnik turysty Słowacja poradnik turysty Jordania Poradnik turysty Rosja poradnik turysty Bułgaria Poradnik turysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *