Dominika Portsmouth

Dawna stolica kraju i trzecie co do wielkości miast Dominiki, leży na wybrzeżu ciepłego Morza Karaibskiego. W głębi zatoki Prince Rupert, zamkniętej z dwóch stron skalistymi półwyspami.
Do zatoki uchodzi Indian River, którą możemy popłynąć wśród splątanego, zielonego buszu, bajecznie kolorowego dzięki egzotycznym kwiatom i rozmaitym gatunkom papug. Nad wyspą co jakiś czas pada deszcz i na tle szarych chmur raz po raz rozciąga się tęcza.

Plaża z ciemnym, wulkanicznym piaskiem, łagodnie schodzi do morza, jednak szpecą ją, leżące na boku wraki łodzi i okrętów.

Portsmouth z głęboką, spokojną zatoką był pierwszym, większym osiedlem na Dominice. To tutaj ukrywali się słynni piraci – Francise Drake i John Hawkins. Na półwyspie za miastem, Anglicy wystawili w XVIII w. Fort Shirley. Dzisiaj pozostały po nim tylko malownicze ruiny i imponująca, kamienna brama. Obok, w budynku prochowni, mieści się niewielkie muzeum a dżungla porasta dawne kwatery oficerów i miejsca po armatach, wycelowanych w wejście do zatoki.

Dominika - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Dominika

Galeria
Dominika
Hotele
Dominika

Kuchnia
Dominika

Dominika
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Dominika Pogoda
Dominika
Dominika
Poradnik
Dominika
Warto
zobaczyć
Dominika
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Kuba Ceny i zakupy Jordania Ceny i zakupy Indonezja Ceny i zakupy Meksyk ceny i zakupy Jamajka Ceny i zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.