Mauritius zdrowie

Przy wjeździe na Mauritius nie jest wymagane międzynarodowe świadectwo szczepień.
Profilaktycznie należy się zaszczepić przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tyfusowi, polio oraz wściekliźnie.

Przygotowania powinniśmy rozpocząć na 4-6 tygodni przed wyjazdem, aby mieć czas na przyjęcie niezbędnych szczepionek i uzyskania efektu ochronnego. Najlepiej udać się w tym celu do gabinetu medycyny podróży.
Zalecenia dla turystów z przewlekłymi chorobami, kobiet w ciąży i dzieci różnią się.
Opieka medyczna jest na przyzwoitym poziomie, ale musimy za nią zapłacić. Turyści korzystają, w miarę potrzeby, z prywatnych szpitali i gabinetów lekarskich. Usługi takie są drogie, dlatego warto wykupić ubezpieczenie na darmową opiekę medyczną.

Nie wolno kąpać się w wodach wolnostojących, słodkich, ze względu na zagrożenie bilharcjozą. Tylko starannie utrzymywane i czyste baseny są bezpieczne.
Woda z wodociągów nie nadaje się do spożycia, można ją sterylizować lub pić wodę butelkowaną. Natomiast może być używana do mycia.

Przypadki malarii są rzadkie, ale występują, zwłaszcza na terenach wiejskich. W kraju można się zaopatrzyć w środki przeciwmalaryczne, które muszą być jednak przyjmowane na pewien czas przed wyjazdem i około 2 tygodni po przyjeździe.

Turyści mogą się także zaopatrzyć w chemiczne środki przeciw ukąszeniom komarów, moskitiery, długie rękawy i nogawki wieczorem i unikanie przebywania w pobliżu zbiorników wody stojącej.
Wybór szczepień oraz sposobów profilaktyki malarii zależy od trasy i charakteru podróży, ale także od stanu zdrowia i indywidualnych przeciwwskazań i powinien być ustalony podczas wizyty w specjalistycznej poradni na 6-8 tygodni przed wyjazdem.

Komary mogą roznosić także inne choroby.
Jeżeli przed przybyciem na Mauritius podróżowaliśmy po Afryce i Ameryce Południowej, będziemy potrzebować dokument potwierdzający szczepienie przeciwko żółtej gorączce (Międzynarodowe Świadectwo Szczepień).
Podczas kąpieli przydadzą się buty z grubą podeszwą, chroniące przed ukłuciem kolcem jeżowca.
W podręcznej apteczce powinniśmy zabrać leki przeciwbiegunkowe, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, środki do odkażania skóry i wody, środki opatrunkowe.

Mauritius - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Mauritius

Galeria
Mauritius
Hotele
Mauritius

Kuchnia
Mauritius

Mauritius
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Mauritius Pogoda
Mauritius
Mauritius
Poradnik
Mauritius
Warto
zobaczyć
Mauritius
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Austria ceny i zakupy Włochy ceny i zakupy Cypr Ceny i zakupy Albania ceny i zakupy Malediwy Ceny i zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *