Turcja Belek

[Not a valid template]Belek jest malowniczym miasteczkiem nad Morzem Śródziemnym i centrum turystycznym ze znakomicie rozwiniętą bazą. Znajdziemy tutaj ponad trzydzieści hoteli 4 i 5-gwiazdkowych, apartamenty, restauracje, kawiarnie i kafejki.

Szczególnym upodobaniem cieszy się wśród golfistów, ze względu na światowej klasy pola. Szerokie, piaszczyste plaże ciągną się kilometrami łagodnie schodząc do czystego, ciepłego morza.
Kompleksy hotelowe otaczają piękne, zadbane ogrody wkomponowane w aromatyczne lasy piniowe. Wakacje można rozpocząć już w kwietniu, kiedy temperatura powietrza osiąga 20˚C.

Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze można spróbować surfingu, nurkowania, parasailingu, kitesurfingu, nart wodnych, żeglarstwa czy jazdy na skuterze wodnym.

Miasto leży na rozległej, zielonej równinie poprzecinanej kanałami rzeki Kopru Cayi. Nad krajobrazem wznosi się potężne pasmo gór Taurus z ruinami starożytnych budowli, ukrytych w trudno dostępnych wąwozach i dolinach.

Nieopodal, w aromatycznym sosnowym lesie usytuowany jest wyjątkowo piękny wodospad Kursunlu i park krajobrazowy z ponad 100 gatunkami zamieszkujących go ptaków. Za wodospadem znajduje się ukryta jaskinia, do której przejść można tylko przez lustro wody.

Z Belek sąsiaduje hellenistyczne miasto Aspednos z licznymi, starożytnymi zabytkami. Przetrwał tutaj, najlepiej zachowany w Turcji, rzymski amfiteatr zbudowany w 155 r. przez greckiego architekta Zenona dla 7 tys. widzów. Seldżukowie używali go jako karawanseraju a w XIII wieku przekształcili w pałac. W pobliżu znajdują się pozostałości bazyliki, agora czyli rynek, Nymphaeum – poświęcone nimfom wodnym i 15 ilometrowy odcinek rzymskich wodociągów.

[Not a valid template]Brzegi rzeki Eurymedon spina późnorzymski most arkadowy, przebudowany przez Turków Seldżuckich w XIII w. Ma 260 m długości i 9,5 m szerokości i posiada 9 półkolistych łuków. Jego powstanie było ściśle związane z budową wodociągu, biegło nim około 250 kamiennych rur, którymi woda była dostarczana do miasta.

Niezwykłe walory krajobrazowe i przyrodnicze posiada Park Krajobrazowy Kanionu Korpulu na rzece Korpu.

Turcja - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Turcja

Galeria
Turcja
Hotele
Turcja

Kuchnia
Turcja

Turcja
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Turcja Pogoda
Turcja
Turcja
Poradnik
Turcja
Warto
zobaczyć
Turcja
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Turcja Wybrzeże Egejskie Francja Tunezja Turcja Ankara Cypr Pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *