Sri Lanka Kandy

[Not a valid template]Miasto Kandy leży w środkowej Sri Lance. Jest stolicą Prowincji Centralnej, która obejmuje powiaty: Kandy, Matale i Nuwara Eliya. Miasto ma niewiele ponad 150 tysięcy mieszkańców. Leży na wysokości 500 metrów nad poziomem morza, w odległości około 120 kilometrów od Colombo. Kandy to nazwa oficjalna, miejscowi nazywają je raczej „Nuwara”, czyli „miasto”.

Pierwsza osada została w tym miejscu założona około 1300 roku i przez wieki była stolicą Królestwa. Jego najsłynniejszą budowlą jest Sri Dalada Maligawa (Świątynia Zębów ), która zbudowana jest wokół jednego z zębów Buddy. Kandy jest ważnym ośrodkiem religijnym Syngalezów i miejscem pielgrzymek Buddystów należących do szkoły Theravada. Raz do roku odbywa się tam procesja, znana jako Esala Perahera, podczas której w wielkim pochodzie ulicami miasta obnosi się relikwię.

W mieście znajduje się również uniwersytet Peradeniya oraz Trinity College, uważany za najlepszą uczelnię w kraju.W mieście znajduje się również Kandy City Centre, nowoczesny kompleks handlowo-rozrywkowy w Dalada Veediya. Kompleks ten jest wyposażony w najnowocześniejsze udogodnienia, które wpisane są w tradycyjną architekturę pochodzącą z czasów średniowiecza. W centrum miasta znajdują się filie kilku banków, dobrze wyposażone supermarkety, nowoczesne restauracje i księgarnie.

W Kandy znajdują się nie tylko rozmaite restauracje, lecz także mnóstwo cukierni. Dostępne są również bary z kuchnią z całego świata, łącznie z europejską. Dominują oczywiście dania ze Sri Lanki, Indii i Chin. Znajdziemy też międzynarodowe sieci fast food, takie jak Pizza Hut, KFC i miejscową sieciówkę Dinemore.

Pięć kilometrów od Kandy leżą wielkie Królewskie Ogrody Botaniczne Peradeniya.

Sri Lanka - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Sri Lanka

Galeria
Sri Lanka
Hotele
Sri Lanka

Kuchnia
Sri Lanka

Sri Lanka
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Sri Lanka Pogoda
Sri Lanka
Sri Lanka
Poradnik
Sri Lanka
Warto
zobaczyć
Sri Lanka
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Indonezja Ceny i zakupy Austria ceny i zakupy Meksyk ceny i zakupy Grecja Ceny i zakupy Monako ceny i zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *