Sri Lanka poradnik turysty

Plaże Sri Lanki, to prawdziwa radość dla współczesnych podróżników. Ponad 1000 kilometrów piaszczystego wybrzeża, dostępnych jest dla turystów przez cały rok.

Największy natłok turystów na Sri Lance przypada na okolice świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Mimo ze jest w tedy ciepło i pięknie, trudno polecić odwiedzanie wyspy w tym okresie ze względu na prawdziwe tłumy, które przewalają się po całym kraju. Jednak warty uwagi jest fakt, że sezon turystyczny na Sri Lance trwa praktycznie cały rok. Oczywiście zasady rządzące pogodą nie są ścisłe, często pada tam, gdzie powinno być słonecznie, zaś słońce świeci, mimo że miał spaść deszcz. Opady deszczu bywają intensywne – ulice mogą zostać zalane w mgnieniu oka.

Najczęściej odwiedzane miejsca, to Beruwela (ze słynnym Meczet Kechimalai z 1024 roku), Induruwa (z najpiękniejszą i stosunkowo spokojną plażą) i Hikkaduwa (z wartą uwagi rafą koralową). Obecnie jednak to ostatnie miasteczko wciąż podnosi się po ataku tsunami.

Warto pamiętać, ze w styczniu 2008 roku zerwano rozejm pomiędzy rządem Sri Lanki i separatystycznym ugrupowaniem Tamilskie Tygrysy. Ich tymczasowe bazy mieszczą się w północnej Sri Lance, która jest przez to obecnie nieco rzadziej odwiedzana.

Sri Lanka - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Sri Lanka

Galeria
Sri Lanka
Hotele
Sri Lanka

Kuchnia
Sri Lanka

Sri Lanka
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Sri Lanka Pogoda
Sri Lanka
Sri Lanka
Poradnik
Sri Lanka
Warto
zobaczyć
Sri Lanka
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Indonezja Ceny i zakupy Austria ceny i zakupy Meksyk ceny i zakupy Grecja Ceny i zakupy Monako ceny i zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *