Kambodża Poradnik turysty

Wizę turystyczną, ważną przez 30 dni, możemy dostać na granicy – w tym celu wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, dołączyć zdjęcia i pokazać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy. O wizę można się starać w placówkach dyplomatycznych na terenie Kambodży, w Polsce kraj ten nie ma swojego przedstawicielstwa.
Najbliższa ambasada znajduje się w Berlinie i obsługuje także Polskę, podobnie ambasador RP w Bangkokou jest akredytowany w Kambodży, Laosie i Birmie. W Phnom Penh działają ambasady krajów UE – Bułgarii, Danii, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, gdzie możemy uzyskać pomoc.

Wniosek o wizę możemy złożyć drogą elektroniczną na stronie www.mfaic.gov.kh. Płacimy za pomocą karty kredytowej, po otrzymaniu wizy przez e-mail, drukujemy go a wydruk pokazujemy na granicy.
Dzieci do 12 roku życia mogą podróżować na podstawie paszportu rodziców i nie potrzebują wizy.
Przy wylocie z Kambodży musimy zapłacić obowiązkową opłatę lotniskową (podatek wylotowy) ok. 25 USD, podobnie 10-14 USD dla połączeń lokalnych.

W czasie zwiedzania zabytków nie możemy liczyć na zniżki studenckie, pomimo informacji na stronach ISIC (International Student Identity Card).
W czasie zwiedzania większości miejsc związanych z buddyzmem jak Pałac Królewski w Phnom Penh. Srebrna Pagoda i inne świątynie, obowiązują długie, luźne spodnie i koszule z długimi rękawami, nie wolno ubierać się w chusty i sarongi.

Poza głównymi miastami infrastruktura jest słabo rozwinięta, poza nimi możemy mieć problem ze znalezieniem hotelu czy noclegi.

Kambodża - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Kambodża

Galeria
Kambodża
Hotele
Kambodża

Kuchnia
Kambodża

Kambodża
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Kambodża Pogoda
Kambodża
Kambodża
Poradnik
Kambodża
Warto
zobaczyć
Kambodża
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Chiny Kultura Kambodża Ceny i zakupy Kambodża Galeria Kambodża Phnom Penh Kambodża

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.