Wizę turystyczną, ważną przez 30 dni, możemy dostać na granicy – w tym celu wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, dołączyć zdjęcia i pokazać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy. O wizę można się starać w placówkach dyplomatycznych na terenie Kambodży, w Polsce kraj ten nie ma swojego przedstawicielstwa.
Najbliższa ambasada znajduje się w Berlinie i obsługuje także Polskę, podobnie ambasador RP w Bangkokou jest akredytowany w Kambodży, Laosie i Birmie. W Phnom Penh działają ambasady krajów UE – Bułgarii, Danii, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, gdzie możemy uzyskać pomoc.
Wniosek o wizę możemy złożyć drogą elektroniczną na stronie www.mfaic.gov.kh. Płacimy za pomocą karty kredytowej, po otrzymaniu wizy przez e-mail, drukujemy go a wydruk pokazujemy na granicy.
Dzieci do 12 roku życia mogą podróżować na podstawie paszportu rodziców i nie potrzebują wizy.
Przy wylocie z Kambodży musimy zapłacić obowiązkową opłatę lotniskową (podatek wylotowy) ok. 25 USD, podobnie 10-14 USD dla połączeń lokalnych.
W czasie zwiedzania zabytków nie możemy liczyć na zniżki studenckie, pomimo informacji na stronach ISIC (International Student Identity Card).
W czasie zwiedzania większości miejsc związanych z buddyzmem jak Pałac Królewski w Phnom Penh. Srebrna Pagoda i inne świątynie, obowiązują długie, luźne spodnie i koszule z długimi rękawami, nie wolno ubierać się w chusty i sarongi.
Poza głównymi miastami infrastruktura jest słabo rozwinięta, poza nimi możemy mieć problem ze znalezieniem hotelu czy noclegi.