Indie region północny

Ośrodkami są Pendżab, Harijana, Himacal Prades, Dżammu i Kaszmir. Turyści najchętniej odwiedzają Amistar i Czandihar.

Amistar położony w północno-zachodnim Pendżabie, założono w 1577 r. jako ośrodek kultu religijnego Sikhów. W miejscu rytualnych ablucji „jeziorze nieśmiertelności”, znajduje się wyspa ze Złotą Świątynią z XVI w. i przechowywana jest Granth Sahib, największa świętość Sikhów.

Czandihar, centrum stanów Pendżab i Harijana, leży u stóp gór Śiwalik, na przedgórzu Himalajów. Atrakcją turystyczną jest Ogród Róż oraz zabudowa miasta zaprojektowana przez słynnego francuskiego architekta Le Corbusiera.

Trasa turystyczna wiedzie dalej przez Panipat, Karnal, Ludhijana i Dżalandhar do doliny rzeki Dżhelam, przechodzącej w Dolinę Kaszmirską. Leży tutaj Srinagar z meczetami Hamadana z XV w, Dżama Masdżid z XVII w., Pathar Masdżid oraz fortecą Hari Parbat z XVI w., wspaniałą atrakcją są pływające ogrody na jeziorzez Dal.

Centrum narciarstwa w kraju to miejscowości Gulmarg i Pahalgam – baza wypadowa na lodowiec Kalahoi i do jaskini Amarnath. Wśród wysoko położonych miejscowości turystycznych szczególną rolę pełnią Dalhousie, Ćamba, Leh (stolica Ladakhu), jest to obszar tzw. Małego Tybetu. Górska kraina na pograniczu z Chinami jest tybetańskim obszarem kulturowym, z klasztorami Czerwonych i Żółtych Czapek, wybudowanymi w średniowieczu.

Stolicą regionu jest Ahmanabad, nad rzeką Sabarmati z architekturą z XV i XVI w.

Indie - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Indie

Galeria
Indie
Hotele
Indie

Kuchnia
Indie

Indie
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Indie Pogoda
Indie
Indie
Poradnik
Indie
Warto
zobaczyć
Indie
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Indie Goa Grecja Sounion Indie Pogoda Ukraina Sewastopol Włochy Sycylia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *