Ośrodkami są Pendżab, Harijana, Himacal Prades, Dżammu i Kaszmir. Turyści najchętniej odwiedzają Amistar i Czandihar.
Amistar położony w północno-zachodnim Pendżabie, założono w 1577 r. jako ośrodek kultu religijnego Sikhów. W miejscu rytualnych ablucji „jeziorze nieśmiertelności”, znajduje się wyspa ze Złotą Świątynią z XVI w. i przechowywana jest Granth Sahib, największa świętość Sikhów.
Czandihar, centrum stanów Pendżab i Harijana, leży u stóp gór Śiwalik, na przedgórzu Himalajów. Atrakcją turystyczną jest Ogród Róż oraz zabudowa miasta zaprojektowana przez słynnego francuskiego architekta Le Corbusiera.
Trasa turystyczna wiedzie dalej przez Panipat, Karnal, Ludhijana i Dżalandhar do doliny rzeki Dżhelam, przechodzącej w Dolinę Kaszmirską. Leży tutaj Srinagar z meczetami Hamadana z XV w, Dżama Masdżid z XVII w., Pathar Masdżid oraz fortecą Hari Parbat z XVI w., wspaniałą atrakcją są pływające ogrody na jeziorzez Dal.
Centrum narciarstwa w kraju to miejscowości Gulmarg i Pahalgam – baza wypadowa na lodowiec Kalahoi i do jaskini Amarnath. Wśród wysoko położonych miejscowości turystycznych szczególną rolę pełnią Dalhousie, Ćamba, Leh (stolica Ladakhu), jest to obszar tzw. Małego Tybetu. Górska kraina na pograniczu z Chinami jest tybetańskim obszarem kulturowym, z klasztorami Czerwonych i Żółtych Czapek, wybudowanymi w średniowieczu.
Stolicą regionu jest Ahmanabad, nad rzeką Sabarmati z architekturą z XV i XVI w.