Indie Kultura

[Not a valid template]Indie to różnobarwna mieszanka grup etnicznych i społecznych, niezliczonej ilości języków, religii, zwyczajów. Oficjalnymi są jest angielski i hindi ale poszczególne stany mogą wprowadzać własne dialekty.

Angielski okazał się uniwersalnym sposobem komunikacji w wielojęzycznym społeczeństwie i chociaż władze chciały go usunąć, mieszkańcy nie wyrazili zgody. Dla osób związanych z biznesem, nauką i kulturą stanowi podstawę rozwoju.

Religia w Indiach
Tradycje opierającą się na systemie kastowym, podtrzymują wyznawcy hinduizmu. Podstawę tej religii stanowią święte księgi, Wedy, spisane setki lat temu. Panteon bóstw jest niezwykle różnorodny i skomplikowany. Wyznawcy dążą do duchowej doskonałości, dzięki której po śmierci mają nadzieję wyzwolić się z ograniczeń ciała, inaczej podlegają reinkarnacji czyli powtórnym narodzinom w nowym ciele, niekoniecznie ludzkim. Dlatego ważną rolę odgrywa ścisły wegetarianizm.

W numerologii ważną rolę odgrywa liczba siedem, istnieje siedem najświętszych miast, rzek, matek, siedem ośrodków energii w ludzkim ciele.

Od czasów dynastii Wielkich Mogołów, w Indiach pojawili się licznie muzułmanie. Obecnie stanowią około 12% społeczeństwa. Architektura islamu zaadaptowana do miejscowych warunków dała rezultat zadziwiający swoim pięknem, koronkowymi zdobieniami i lekkością.

Miejsca kultu otoczone są wielkim szacunkiem, dlatego wchodząc na teren świątyń, kaplic czy grobowców wkładamy długie spodnie i koszule z długimi rękawami.

Krzyki i głośne komentarze uważane są za brak szacunku, także palenie oraz trzymanie partnera lub partnerki za rękę. Przed wejściem zdejmujemy buty, a w środku nie dotykamy posągów i nie robimy zdjęć. Do większości meczetów, mogą wejść tylko wyznawcy islamu.

Jeżeli chcemy zrobić zdjęcie mieszkańcom kraju, musimy najpierw zapytać, nie fotografujemy podczas uroczystości religijnych.

Tradycyjny strój indyjski różni się w zależności od regionu (często ze względu na zróżnicowany klimat). Popularne są fantazyjnie upięte tkaniny, sari dla kobiet i dhoti lub lungi w przypadku mężczyzn. Pod wpływem Anglików pojawiły się europejskie spodnie i koszule.

Wyjątkowo ciekawym zjawiskiem jest indyjski teatr, łączący muzykę, taniec oraz improwizowany lub napisany dialog. Do jego form należą bhavai, jatra, nautanki, ramlila, tamasha, terukkuttu i yakshagana.

Scenariusz opiera się na historii zapożyczonej z bogatej mitologii, średniowiecznych romansów, wydarzeń społecznych i politycznych – historycznych lub aktualnych.

Indie - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Indie

Galeria
Indie
Hotele
Indie

Kuchnia
Indie

Indie
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Indie Pogoda
Indie
Indie
Poradnik
Indie
Warto
zobaczyć
Indie
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Kuba Kultura Sri Lanka Monako kultura Liberia Rwanda

2 odpowiedzi na „Indie Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *