Dominika Roseau

Roseau to stolica, a zarazem największe miasto Dominiki. Leży u ujścia rzeki Roseau do Morza Karaibskiego.
Miasto powstało pod koniec XVII w., i do dzisiaj posiada nieregularną, nieco chaotyczną siatkę wąskich uliczek, w których łatwo się zgubić. Przy nich skupiło się trochę zabytkowych budynków, pamiętających jeszcze czasy kolonialne i nowe domy z betonu, wybudowane w 1979 r. po przejściu huraganu David.
Centrum kulturalne znajduje się przy Cork Street z małymi galeriami sztuki, sprzedającymi oryginalne prace miejscowych artystów i przytulnymi kawiarenkami.

Na wybrzeżu, na przeciw pasażerskiego molo, mieści się okazały, wiktoriański budynek mieszczący muzeum historii wyspy. Na parterze znajdziemy biuro informacji turystycznej i rozkład katamaranów, odpływających do Gwadelupy, na Martynikę i St. Lucię.

Innymi atrakcjami jest niewielki ogród botaniczny, okazała kamienna katedra, kościół metodystów, anglikański oraz pozostałości francuskiego fortu. Obecnie mieści się tutaj hotel Fort Young.
Warto zajrzeć na bazar, gdzie stosy aromatycznych owoców piętrzą się na chodniku bajecznie kolorowymi stosami. Można tu zrobić rozmaite zakupy spożywcze za niewielką cenę.

Udając się nieco dalej od centrum, w kierunku północno-wschodnim, znajdziemy Old Mill Culture Center. Stary młyn, mielący trzcinę cukrową, przerobiono obecnie na muzeum. Można oglądnąć akwedukt i zabytkowy mechanizm a w kamiennym budynku faktorii urządzane są wystawy, wernisaże i występy artystyczne.
W XVIII i XIX w. oprócz cukru i rumu z trzciny cukrowej, Brytyjczycy zabierali z Dominiki także sok wyciśnięty z limonek, który chronił marynarzy przed szkorbutem powodowanym brakiem witamin w czasie długiej podróży.

Jedna z największych atrakcji wyspy, Wodospad Trafalgar, znajduje się około 8 km od Roseau.

Dominica - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Dominica

Galeria
Dominica
Hotele
Dominica

Kuchnia
Dominica

Dominica
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Dominica Pogoda
Dominica
Dominica
Poradnik
Dominica
Warto
zobaczyć
Dominica
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Włochy Mediolan Dominika Galeria Sri Lanka Colombo Cypr Ceny i zakupy Dominikana Santo Domingo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *