Dominika Portsmouth

Dawna stolica kraju i trzecie co do wielkości miast Dominiki, leży na wybrzeżu ciepłego Morza Karaibskiego. W głębi zatoki Prince Rupert, zamkniętej z dwóch stron skalistymi półwyspami.
Do zatoki uchodzi Indian River, którą możemy popłynąć wśród splątanego, zielonego buszu, bajecznie kolorowego dzięki egzotycznym kwiatom i rozmaitym gatunkom papug. Nad wyspą co jakiś czas pada deszcz i na tle szarych chmur raz po raz rozciąga się tęcza.

Plaża z ciemnym, wulkanicznym piaskiem, łagodnie schodzi do morza, jednak szpecą ją, leżące na boku wraki łodzi i okrętów.

Portsmouth z głęboką, spokojną zatoką był pierwszym, większym osiedlem na Dominice. To tutaj ukrywali się słynni piraci – Francise Drake i John Hawkins. Na półwyspie za miastem, Anglicy wystawili w XVIII w. Fort Shirley. Dzisiaj pozostały po nim tylko malownicze ruiny i imponująca, kamienna brama. Obok, w budynku prochowni, mieści się niewielkie muzeum a dżungla porasta dawne kwatery oficerów i miejsca po armatach, wycelowanych w wejście do zatoki.

Dominica - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Dominica

Galeria
Dominica
Hotele
Dominica

Kuchnia
Dominica

Dominica
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Dominica Pogoda
Dominica
Dominica
Poradnik
Dominica
Warto
zobaczyć
Dominica
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Włochy Mediolan Dominika Galeria Sri Lanka Colombo Cypr Ceny i zakupy Dominikana Santo Domingo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *