Rzeka Nil

Rzeka Nil

Rzeka Nil

Nil jedna z największych rzek świata 6 650 km długości. Do końca nie jest rozstrzygnięte czy prześciga w swojej długości Amazonkę jednak coraz częściej uważa się tą drugą rzeką za dłuższą. Coraz to nowsze źródła podają różne informacje na ten temat. Co do powierzchni liczy prawie 3 mln km², dorzecze to znajdujące się na kontynencie afrykańskim jest mniejsze jedynie od dorzecza rzeki Kongo.

Kagera o długości 420 km jest źródłową rzeką Nilu płynie na podłożu wulkanicznym, tworzy wodospady napotykając liczne progi skalne. Płynie z Burgundii do Jeziora

Nil wpływa do Morza Śródziemnego rozległą deltą o powierzchni 22 000 km². Delta Nilu jest silnie zagospodarowana i zaludniona. Dużą powierzchnię zajmują uprawy ryżu ,trzciny cukrowej, pszenicy oraz bawełny. Nil rozdziela się na dwa ramiona: zachodnie – Rosettę o długości 325 km oraz wschodnie – Damiettę o długości 240 km. Rzeka ta jest jedynym połączeniem Sudanu Południowego z Północnym.

Rejs po Nilu dostarczy moc atrakcji niejednemu turyście. Taka wyprawa jest jedną z najbardziej popularnych sposobów by móc prześledzić Egipt. Podczas rejsu można zobaczyć nawet 30 proc. zabytków świata egipskiego. Wycieczka jest o tyle lepsza statkiem niż autokarem dlatego, że daje wiele niezapomnianych przeżyć. Podziwianie pięknej przyrody, ogromu rzeki która przy zachodzie słońca zdumiewa swym pięknem.

Malownicze krajobrazy, a także możliwość zobaczenia wielu osad podczas wyprawy. Gdzie ludzie toczą zupełnie inny tryb życia. Decydując się na taką formę wyprawy, trzeba dokładnie sprawdzić ofertę jaką mają dla nas biura by zapobiec niemiłych niespodzianek. Komfort statku, jakie są przewidywane atrakcje turystyczne i przede wszystkim czy nie ma dodatkowych ukrytych kosztów. Potem już tylko możemy wyruszyć na wyprawę i rozkoszować się pięknem jakie dostarcza nam niewątpliwie Nil.

Zobacz również:
Najdłuższe rzeki świata
Największe jeziora świata
Morza i oceany

Rzeki - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Rzeki

Galeria
Rzeki
Hotele
Rzeki

Kuchnia
Rzeki

Rzeki
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Rzeki Pogoda
Rzeki
Rzeki
Poradnik
Rzeki
Warto
zobaczyć
Rzeki
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Rzeki Rzeka Amur Rzeki Ob-Irtysz Rzeka Missisipi – Missouri Rzeka Huang He

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.