Rzeka Missisipi – Missouri

Rzeka Missisipi-Missouri

Rzeka Missisipi-Missouri

Najdłuższa rzeka Ameryki Północnej oraz czwarta co do długości rzek świata. Jej długość wynosi 3778 km natomiast powierzchnia dorzecza wynosi 3,2 mln km².

Rzeka uchodzi do Zatoki Meksykańskiej deltą o trzech głównych ramionach. Z Północnej części stanu Minnesoty z jeziora Itasca jest przyjęty jej początek.

Wiosną występują tu wysokie stany wód podczas topnienia śniegów i także latem podczas dużych opadów deszczu. Często mają miejsca olbrzymie powodzie które niosą katastrofalne skutki.

Wykorzystywana jest w górnym biegu do produkcji energii elektrycznej, także posiada połączenia z Wielkimi Jeziorami przez system kanałów i skanalizowanych rzek. Żeglowna rozciąga się na odcinku 3000 km. Jedne z głównych dopływów to : Minnesota, Missouri, Illinois, Arkansas czy Ohio.

Standardowo jak większość dużych rzek Missisipi- Missouri ma do zaoferowania dla turystów niesamowity rejs statkiem w kierunku Nowego Orleanu. Przepiękne widoki, malownicze miasteczka, zgłębianie tamtejszej kultury jest nie lada gratką dla przyjezdnych. Ciekawostką jest także to, iż w rejonach tejże rzeki a konkretnie na Florydzie urodził się wybitny amerykański pisarz Mark Twain. Znany i ceniony w świecie twórca literatury.

Zobacz również:
Najdłuższe rzeki świata
Największe jeziora świata
Morza i oceany

Rzeki - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Rzeki

Galeria
Rzeki
Hotele
Rzeki

Kuchnia
Rzeki

Rzeki
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Rzeki Pogoda
Rzeki
Rzeki
Poradnik
Rzeki
Warto
zobaczyć
Rzeki
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Rzeki Rzeka Jangcy Rzeki Ob-Irtysz Rzeka Amur Rzeka Huang He

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *