Rzeka Mekong

Rzeka Mekong

Rzeka Mekong przed zachodem słońca

Mekong (Mae Nam Khong, tzn. „matka wszystkich rzek”) jest najdłuższą rzeką na Półwyspie Indochińskim. Swe źródła ma w górach Tangla na Wyżynie Tybetańskiej a uchodzi do Morza Południowochińskiego deltą o powierzchni 55 tys. km².

Jej długość wynosi 4500 km natomiast powierzchnia dorzecza wynosi ok. 810 tys. km². Jej główne dopływy to: Sekhong, Nam Ou, Tonle Sap i Mun. Łączna długość szlaków wodnych na obszarze delty wynosi ok. 3 200 km.

Jednym z głównych atutów tej rzeki jest to, że niesie cenny muł, który poprzez wzbogacanie gleby pozwala rolnikom na plantację ryżu. Jest to bardzo ważne gdyż stanowi on tutaj podstawę wyżywienia. Dostarcza także wody pitnej, jest głównym szlakiem transportowym w Indochinach. W rzece tej także znajduje się ponad 1200 gatunków ryb. Można tu znaleźć oprócz ryb hodowanych także te które stanowią zagrożony gatunek takie jak Pangaz czy ssak delfin krótkogłowy. Rocznie poławia się do 1,3 milionów ton ryb także rybołówstwo jest jedną z najsilniejszych gałęzi gospodarki.

Rejs rzeką Mekong daje podróżnym możliwość uzupełnienia wiedzy z zakresu kultury i tradycji Indochin,także zapoznanie się ze światem Południowo-Wschodniej Azji. Niezapomniane emocje dostarczy nam także widok przepięknych wodospadów Kuang Si. Obowiązkowo każdy turysta musi zwiedzić jaskinie Buddy Pak-Ou, gdzie znajdują się tysiące figurek Buddy zostawianych tu przez rzesze pielgrzymów

Zobacz również:
Najdłuższe rzeki świata
Największe jeziora świata
Morza i oceany

Rzeki - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Rzeki

Galeria
Rzeki
Hotele
Rzeki

Kuchnia
Rzeki

Rzeki
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Rzeki Pogoda
Rzeki
Rzeki
Poradnik
Rzeki
Warto
zobaczyć
Rzeki
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Rzeki Rzeka Missisipi – Missouri Rzeki Ob-Irtysz Rzeka Jangcy Świat w liczbach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *