Niemcy zdrowie

Aby skorzystać z opieki medycznej, udajemy się do placówki mającej umowę z kasą chorych, których listę pobieramy w lokalnej Krankenkasse.
Lekarzowi przedstawiamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i dowód tożsamości, następnie wypełniamy otrzymany druk w języku polskim, na którym podajemy planowany czas pobytu i wybieramy kasę chorych.

Leczenie specjalistyczne i w szpitalu wymaga skierowania od lekarza specjalisty. W nagłych przypadkach zgłaszamy się bezpośrednio do szpitala, okazując EKUZ.
Przy pierwszej wizycie u lekarza rodzinnego pobierana jest opłata w wysokości 10 EURO, podczas kolejnych wizyt wystarczy pokazać dowód zapłaty. Podobnie za pierwszą wizytę u stomatologa płacimy 10 EURO. Wizyta u specjalisty ze skierowaniem jest nieodpłatna (chyba że nie mamy skierowania – wtedy opłata wynosi 10 EURO).
Za dzień pobytu w szpitalu, dopłata wynosi 10 EURO, koszty świadczeń ponad standardowych pokrywa pacjent. Także dopłaty za rehabilitację wynoszą 10 EURO za dzień.

Dopłaty do leków na różowej recepcie wynoszą 10%, jednak pomiędzy 5 a 10 Euro. Jeżeli istnieje tańszy odpowiednik leku, musimy także pokryć różnicę. Odpłatność za leki, przepisane na innych receptach to 100% – nie ponoszą ich jednak kobiety w ciąży.

Niemcy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Niemcy

Galeria
Niemcy
Hotele
Niemcy

Kuchnia
Niemcy

Niemcy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Niemcy Pogoda
Niemcy
Niemcy
Poradnik
Niemcy
Warto
zobaczyć
Niemcy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Cypr Pogoda Chorwacja pogoda Jordania Pogoda Słowacja pogoda Dominikana pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *