Grecja Mykonos

[Not a valid template]Mykonos, to jedna z najważniejszych greckich wysp w archipelagu Cyklad. Jest bardzo słonecznym miejscem, czarującym, ale również dość drogim.

W greckiej mitologii wyspa Mykonos była miejscem bitwy między Zeusem i Tytanami, swoją nazwę zawdzięcza Mykonsowi, wnukowi Apolla. Znaleziska archeologiczne wskazują, że pierwsi ludzie osiedlili się na Mykonos w pierwszej połowie XI wieku p.n.e.

Do najważniejszych zabytków tego miejsca należą wiatraki, które powstały w XVI wieku, są jedną z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek wyspy. W miejskim Muzeum Archeologicznym zgromadzono marmurowe rzeźby, ceramikę i biżuterię, pochodzące z wysp Delos, Renia i Mykonos. To jedno z największych tego typu muzeów na Cykladach. Spora część zabytków znalezionych przez archeologów na wyspie znajduje się też w muzeum w Atenach.

Mykonos słynie z dobrej zabawy, zapewnianej przybywającym turystom w czasie wolnym. Większość odwiedzających przybywa tam głównie po to, by spędzić czas na leżaku, zażywając kąpieli słonecznych. Często szukają bardziej odludnych plaż, żeby mieć nieco więcej przestrzeni dla siebie. Na Mykonos są też stylowe bary, restauracje i sklepy, a więc wszystko, czego potrzebują przyzwyczajeni do luksusów turyści.

[Not a valid template]Stolicą wyspy jest port Mykonos, znany również jako Hora. Znany jest przede wszystkim z labiryntu wąskich, krętych uliczkach, z budynkami o białych ścianach. Od wieków buduje się je z kamienia i pokrywa białą farbą. W samym sercu miasta znajduje się obszar, zwany Małą Wenecją. Znajdują się tam pięknie zdobione, bogate kościoły, a także modne butiki.

Grecja - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Grecja

Galeria
Grecja
Hotele
Grecja

Kuchnia
Grecja

Grecja
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Grecja Pogoda
Grecja
Grecja
Poradnik
Grecja
Warto
zobaczyć
Grecja
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Wielka Brytania kultura Grecja Grecja Galeria Grecja Poradnik turysty Azerbejdżan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.