Grecja Delfy

[Not a valid template]Starożytne Delfy nie były nigdy ważnym miastem, ani ze strategicznego, ani z handlowego punktu widzenia. Jego sława była zupełnie innego rodzaju, wszyscy przybywali tam z pielgrzymkami do Wyroczni. Najbardziej znanym bohaterem starożytnego świata, który zasięgał porady w Delfach był Aleksander Wielki. Wyrocznia była już jednak znana w czasach Homera.

Dziś ruiny miasta zabytków jednym z najbardziej inspirujących zabytków archeologicznych w całej Grecji. Delfy leżały przy drodze z Termopilów na Peloponez. Tłumy pielgrzymów nawiedzających miasteczko pochodziły nie tylko z Grecji, ale również z ościennych krajów.

Dziś Delfy to przede wszystkim miasto związane nazwą z dawną świątynią i wykopaliskami na jej terenie. Współczesne miasto leży na północ od stanowiska archeologicznego, mają tam swoją bazę wszyscy turyści, przybywający by zwiedzić ruiny. Niektóre budynki miejskie, które datowane są na czasy średniowiecza, postawiono z marmuru, który miejscowi uzyskali z ruin dawnego antycznego miasta.

Ze wszystkich stanowisk archeologicznych w Grecji, dawne Delfy są jednym z najbardziej uduchowionych miejsc. Zbudowane na stokach Parnasu, z widokiem na Zatokę Koryncką, uważane było w czasach świetności Świątyni za centrum świata. Zgodnie z grecką mitologią Zeus wypuścił dwa orły na przeciwległych krańcach świata i spotkały się one właśnie tam, gdzie po latach mieściła się wyrocznia.

[Not a valid template]Okolice Delf należą do bardzo interesujących, choć nie ma tam wiele zabytków. Sporo tam za to atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych z rewelacyjną bazą noclegową.

Grecja - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Grecja

Galeria
Grecja
Hotele
Grecja

Kuchnia
Grecja

Grecja
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Grecja Pogoda
Grecja
Grecja
Poradnik
Grecja
Warto
zobaczyć
Grecja
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Patras pogoda Peristeri pogoda Saloniki pogoda Ateny pogoda Rodos pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.