Grecja Mykeny

[Not a valid template]Mykeny to miasto mitycznego króla Agamemnona, które znajdowało się w północno-wschodniej części Peloponezu.

Współczesna miejscowość Mykeny leży 12 kilometrów na północ od Argos, na wschód od głównej drogi z Koryntu do Argos. Mieszkańcy żyją z turystyki, sprzedając głównie usługi, w tym również wycieczki do ruin starożytnych Mykenów, które znajdują się 2 kilometry na północ.

W IX wieku p.n.e. Homer opisał Mykeny w swoich epopejach – Iliadzie i Odysei. Było to dobrze ufortyfikowane i bogate miast. Aż do XIX wieku uważano, że to jedna z wielu legend, które w swoich tekstach przytacza Homer. Jednak w 1870 roku archeolog-amator, Heinrich Schliemann, odkrył teren dzisiejszego wykopaliska. Prace kontynuował jego współpracownik Wilhelm Dörpfeld. W rezultacie wykopalisk odkryto ruiny starej cytadeli, potężne mury, grobowce i świątynie. W grobowcach znaleziono też wiele precjozów, biżuterię i maski, w tym również słynną maskę Agamemnona.

W Mykenach mity i historia są ze sobą nierozerwalnie połączone. Według Homera, miasto zostało założone przez Perseusza, syna Danae i Zeusa. Dynastia sprawujące władzę w Mykenach pochodziła zapewne z rodu Atreusza, choć linie genealogiczne rodu są tak skomplikowane, że nikt nie tak naprawdę nie wie co jest elementem historii a co mitów. Miejscowi traktują je zatem z równą powaga, przynajmniej na użytek turystów.

[Not a valid template]Warto pamiętać, że nie jest to okolica z dobrą bazą rekreacyjną. W Mykenach znajdziemy co prawda hotele przy głównej ulicy, ale nie ma placówki żadnego banku, a urząd pocztowy jest czynny tylko w sezonie letnim.

Grecja - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Grecja

Galeria
Grecja
Hotele
Grecja

Kuchnia
Grecja

Grecja
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Grecja Pogoda
Grecja
Grecja
Poradnik
Grecja
Warto
zobaczyć
Grecja
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Maroko Saidia Meksyk Cozumel Grecja Rodos Maroko Agadir Litwa Druskienniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.