Monako Port jachtowy

[Not a valid template]Port jachtowy w Monako jest znany na całym świecie. Właściwie jest to cały kompleks różnych portów i przystani, z czego najbardziej znany jest najbogatszy – Port Herkulesa. Leży on na północnym wschodzie Monako, w dzielnicy La Condamine, nad Morzem Liguryjskim, które jest częścią Morza Śródziemnego. Jest on położony niedaleko centrów handlowych i rekreacyjnych miasta.

Budowa portu jachtowego została zainicjowana przez księcia Alberta I już w 1901 roku, jako część planów związanych z modernizacją Księstwa (inne elementy tych planów, to między innymi sieć kanalizacji, szpital i Muzeum Oceanograficzne). W celu zwiększenia dostępnej przestrzeni, postanowiono wybudować dwa nabrzeża, które do dziś służą przybywającym do portu jachtom, choć dzisiejszy Port Herkulesa jest już o wiele większy i nowocześniejszy, niż ten którego budowę rozpoczęto w 1901 roku.

Od 1991 roku w porcie Herkulesa odbywa się doroczny Monaco Yacht Show, największe na świecie spotkanie ludzi z branży żeglarskiej. Dominują tam właściciele najdroższych jachtów świata, zrzeszeni w Yacht Club de Monaco.

Yacht Club de Monaco został założony w 1953 roku, przez księcia Rainiera. Od 1984 roku przewodniczącym klubu jest księże Albert II. Jest to prestiżowy klubu żeglarski, który zrzesza ponad 950 członków, podzielonych na pięćdziesiąt trzy grupy, zależne od różnych narodowości. Członkowie jacht klubu są właścicielami jednych z najbardziej prestiżowych prywatnych jachtów na świecie. Dzięki temu Yacht Club de Monaco zajmuje wyjątkowe miejsce w żeglarskim świecie.

Monako - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Monako

Galeria
Monako
Hotele
Monako

Kuchnia
Monako

Monako
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Monako Pogoda
Monako
Monako
Poradnik
Monako
Warto
zobaczyć
Monako
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Monako Grand Prix Formuły 1 Monako kultura Monako Monako Pałac Książęcy Monako Kasyno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.