Monako Monte Carlo

[Not a valid template]Niekiedy nazywa się Monte Carlo miastem, choć jest to w rzeczywistości jedynie dzielnica Monako. Niewątpliwie jednak miejsce to samo w sobie również jest stolicą – europejską
stolicą hazardu. Wszystko to za sprawą licznych kasyn mieszczących się w tym miejscu.

Nazwa Monte Carlo pochodzi z języka włoskiego i oznacza Wzgórze Karola. Nadano ją w 1866 roku na cześć księcia Karola III, ówczesnego władcy Monako.

Monte Carlo jest również domem dla Grand Prix Monaco, największego rajdu Formuły 1. Ponadto mają tam miejsce również inne zawody, między innymi mistrzostwa świata w walkach bokserskich, finał Mistrzostw Europy w Pokerze. Sporo tam również pokazów mody i innych imprez, zazwyczaj organizowanych na najwyższym światowym poziomie.

Zapowiada się także, że za kilka lat mają być organizowane w Monte Carlo turnieje tenisowe cyklu Masters. Aktualnie organizowane są one w sąsiedniej gminie francuskiej, Roquebrune-Cap-Martin.
Monte Carlo jest jednym z wiodących ośrodków turystycznych w Europie, choć wiele ważnych atrakcji turystycznych znajduje się w innych częściach Monako.

Jednymi z najważniejszych zabytków Monte Carlo jest Opera, nazywana też Salle Garnier, zbudowana według projektu słynnego francuskiego architekta Charlesa Garniera. Budynek jest miniaturową repliką Opery Paryskiej. Widownia teatru jest urządzona w kolorach czerwieni i złota, całe audytorium zdobią freski i rzeźby. Inauguracja działania opery miała miejsce 25 stycznia 1879, pierwszym występem był koncert Sarah Bernhardt w stroju nimfy, który wzbudził niemałą sensację w ówczesnej prasie europejskiej.

Niewątpliwą atrakcją turystyczną jest również Hôtel de Paris, otwarty w 1864 roku, ufundowany przez księcia Karola III. Strategiczne położenie hotelu obok kasyna jest do dziś chwalone przez licznych bywalców tego przybytku.

Monako - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Monako

Galeria
Monako
Hotele
Monako

Kuchnia
Monako

Monako
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Monako Pogoda
Monako
Monako
Poradnik
Monako
Warto
zobaczyć
Monako
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Monako Grand Prix Formuły 1 Monako kultura Monako Monako Pałac Książęcy Monako Kasyno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.