Meksyk Playa del Carmen

[Not a valid template]Kurort, który położony jest na półwyspie Jukatan. Do niedawna było to niewielkie miasteczko nad Morzem Karaibskim, obecnie jest jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych Meksyku i trzecim co do wielkości miastem w stanie Quintana Roo (po Cancun i Chetumal). Jest także stolicą gminy Solidaridad.

Playa del Carmen szczególnie upodobali sobie turyści z USA. Może właśnie z powodu popularności wśród amerykańskich turystów Playa de Carmen nazywane jest meksykańskim Miami. Miasto położone jest dokładnie naprzeciw San Miguel de Cosumel na wyspie Cozumel.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w miejscu dzisiejszego kurortu była niewielka rybacka osada. Dziś miasto tętni życiem. Nabrzeża wypełniły się hotelami, dostosowanymi do różnych oczekiwań turystów i zasobów finansowych. Co ciekawe większość pensjonatów należy do Europejczyków. Większość hoteli i pensjonatów położona jest w dzielnicy Playcar, która charakteryzuje się m.in. bardzo niskim natężeniem ruchu samochodowego.

Playa de Carmen ma do dyspozycji wspaniałe, piaszczyste plaże. Pobliska rafa koralowa, druga co do wielkości na świecie Wielka Rafa Mezoamerykańska oraz liczne laguny przyciąga miłośników nurkowania i to oni stanowią dużą część turystów, którzy decydują się spędzić urlop w tym kurorcie. I to zarówno zaawansowani nurkowie jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze snorkelingiem.
Dodatkową atrakcję dla nurków stanowią canotes – wapienne jaskinie wypełnione słodką i słoną wodą. Także amatorzy innych sportów wodnych znajdą dla siebie wiele atrakcji w tej miejscowości, bo Playa del Carmen, to miejsce chętnie odwiedzane także przez surferów. W pobliżu miasta znajduje się wiele pól golfowych, a w samym mieście bez problemu można znaleźć boiska do koszykówki i siatkówki, więc amatorzy aktywnego wypoczynku nie będą mogli narzekać na nudę. W mieście znajduje się także park przyrodniczy z niezwykłymi gatunkami ptaków.

Urlopowicze spragnieni nocnego życia z pewnością nie będą narzekać. W kurorcie pełno jest dyskotek i klubów nocnych, a miasto właściwie nigdy nie zasypia.

W pobliskich wioskach wciąż toczy się spokojne życie. Charakterystyczne niskie budynki, ciche uliczki, rdzenni mieszkańcy, którzy z uśmiechem witają turystów. W wioskach za niewielkie pieniądze można kupić typowe meksykańskie wyroby, wykonywane na miejscu przez lokalnych rzemieślników.

Z miasta bardzo łatwo można dojechać do starożytnych miast Majów, a także do Cancun. Również na wyspę Cozumel kursują co chwilę statki.

Meksyk - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Meksyk

Galeria
Meksyk
Hotele
Meksyk

Kuchnia
Meksyk

Meksyk
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Meksyk Pogoda
Meksyk
Meksyk
Poradnik
Meksyk
Warto
zobaczyć
Meksyk
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Indonezja Pogoda Jordania Pogoda Dominikana pogoda Niemcy pogoda Francja pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *