Mauritius

Oficjalna nazwa: Mauritius, Republika Mauritiusu
Oryginalna nazwa: Republic of Mauritius
Stolica: Port Louis
Ludność: 1 230 602
Powierzchnia: 2045 km²
Język: angielski
Waluta: 1 rupia Mauritiusa (MauR) = 100 centów
Największe miasta: Belle Mare, Flic En Flac, Grand Gaube, Pointe Aux Piments, Trou D’Eau Douce, Wybrzeże Północne


Mapa Mauritius
Mauritius mapa

Mauritius to afrykańskie państwo wyspiarskie. Już jego lokalizacja zwaraca uwagę na atrakcyjność turystyczną kraju – położone na Oceanie Indyjskim – w jego południowo-zachodniej części, ok 900 km od Madagaskaru, co ujęte zostało również w mottcie państwowym Stella Clavisque Maris Indici (łac.) – gwiazda i klucz Oceanu Indyjskiego. Urokliwość i srategiczne położenie dostrzegali również przez licznych kolonizatorów, m.in. przez lata była pod zaleznością holenderską, angielską, francuską, kreolską i indyjską, co ma swe odzwierciedlenie w sztuce, kuchni i kulturze Mauritiusa.
Na całość państwa Mauritius, który jest częścią archipelagu Maskarenów, składają się: główna wyspa Mauritius, wyspy Agalega, Rodrigues, i Reunion oraz archipelag Cargados Carajos.
Co warto zobaczyć na Mauritiusie? Park Narodowy Chamarel, a zwłaszcza znajdującą się tam „Ziemię 7 kolorów” – ziemię wulkaniczną mieniącą się różnymi barwami. Wodospad Rochester Falls. Większe miasta: Curepipe, Quatre Bornes, Beau-Bassin, Rose-Hill , Vacoas-Phoenix, a przede wszystkim stolicę Port Louis i znajdujące się w niej budynki Aapravasi Ghat, które zostały wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *