Hiszpania Teneryfa

[Not a valid template]Teneryfa należy do Hiszpanii, chociaż geograficznie leży już na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki, na Oceanie Atlantyckim. Jest największą i najludniejszą spośród Wysp Kanaryjskich.

Stolicą jest Santa Cruz de Teneryfe, ogromny i nowoczesny ośrodek turystyczny przyciągający corocznie miliony przybyszów ze wszystkich stron świata. Obowiązuje tu tylko 5% podatek VAT i świetnie zaopatrzone sklepy wszystkich najlepszych marek są prawdziwym rajem dla lubiących zakupy. Charakterystyczny dla panoramy miasta jest budynek Auditorio de Tenerife „Adan Martin” zaprojektowany przez znakomitego hiszpańskiego architekta Santiago Calatrava.

Pico del Teide, szczyt wulkaniczny o wysokości 3718 m n.p.m. wraz z otaczającym go parkiem narodowym, został wpisany na listę UNESCO. Można tutaj podziwiać ciągnące się wzdłuż całego zbocza, zastygłe strumienie lawy.

Według legendy Teneryfa jest częścią zaginionej Atlantydy, a oglądając jej bajeczne krajobrazy nie trudno w to uwierzyć. Kiedy w 1402 r. na wyspę przybyli Hiszpanie, zastali na niej jasnowłosych i niebieskookich tubylców, tak zwanych Guanczów.

Pod koniec XV wieku andaluzyjski arystokrata Alonso Fernandez de Lugo założył miasteczko San Cristobal de La Laguna, jako bazę do podboju wyspy. Od tego czasu wygląd starówki praktycznie nie uległ zmianie. Zachowały się piękne rezydencje hiszpańskich wielmożów z wewnętrznymi patios. W Casa Lercano wybudowanej w 1593 r. mieści się obecnie Muzeum Historyczne Teneryfy.

Także liczne kościóły, z najstarszym na wyspie Iglesia de la Concepcion i barokowy Iglesia de Santo Domingo. Do dzisiaj czynny jest klasztor Convento de Santa Clara. Zabytkowy kompleks La Laguna został wpisany na Listę UNESCO.

Po Nowym Roku odbywa się huczny karnawał w Santa Cruz, porównywalny tylko z obchodami w Rio. Jeżeli jednak potrzebujemy spokoju i ciszy warto udać się do spokojnej El Madano gdzie znajdziemy cudowne, prawie puste plaże. Z kolei dla miłośników egzotycznej przyrody wspaniałą atrakcją będą parki Las Aquilas del Teide, Parques Exoticos i ogród botaniczny Loro.

Pogoda jest tutaj wspaniała przez cały rok, temperatura nie spada nigdy poniżej 20˚C, opady są umiarkowane i nie przeszkadzają ani w kąpieli w wiecznie ciepłym morzu ani w zwiedzaniu. Słońce świeci tutaj pod kątem niemal dwukrotnie większym niż w Polsce, dlatego będą potrzebne kremy do opalania z mocnym filtrem.

Hiszpania - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Hiszpania

Galeria
Hiszpania
Hotele
Hiszpania

Kuchnia
Hiszpania

Hiszpania
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Hiszpania Pogoda
Hiszpania
Hiszpania
Poradnik
Hiszpania
Warto
zobaczyć
Hiszpania
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Costa Blanca pogoda Costa del Sol pogoda Costa de la Luz pogoda Hierro pogoda Lanzarote pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *